Czytasz: Pomagał innym, dziś sam potrzebuje wsparcia

Pomagał innym, dziś sam potrzebuje wsparcia

Zagrają kameralny koncert, by pomóc bohaterskiemu katowiczaninowi.

Krystian Jabloński nieraz interweniował, kiedy łamane było prawo. Głośno było o jego pościgach za pijanym kierowcą czy sprawcą rozboju. Za swoje społeczne zaangażowanie został wyróżniony przez prezydenta Marcina Krupę. Mówił, że jest za stary, by zostać policjantem. Jednak dzięki niemu doszło do zatrzymania kilku przestępców. Pomagał także poszkodowanym w wypadkach samochodowych czy pożarach. Wszystko zmienił niefortunny upadek w parku trampolin na początku tego roku. Dziś sparaliżowany Krystian Jablonski sam potrzebuje pomocy. Przedszkole, do którego uczęszcza jego syn, organizuje koncert muzyczno - teatralny w sali teatralnej Pałacu Młodzieży.

-  Chodzi o dobrą zabawę dla całych rodzin, obcowanie ze sztuką i międzypokoleniową integrację. Nie będziemy prowadzić żadnej zbiórki pieniężnej. Chcemy pokazać naszym dzieciom, jak niewiele trzeba, aby zrobić coś dobrego. To właśnie jest motto naszej imprezy - mówi Mariusz Jankowski, przewodniczący Rady Rodziców Przedszkola nr 5 w Katowicach.

Organizatorzy koncertu chcą przybliżyć postać pana Jablońskiego i jego rodziny. 

- Chcemy poprosić rodziców innych dzieci, żeby każdy według możliwości zasilił konto fundacji, pod której opieką jest pan Jabloński. Nie dysponujemy żadnym budżetem na ten cel. Wszystko przygotowaliśmy własnym sumptem - mówi Mariusz Jankowski.

Na scenie pojawią się dzieci z Przedszkola nr 5, młodzież z MDK nr 2 z Tychów, zespół "The Stage", zespół "Baśniowa Kapela", nauczyciele i rodzice.

Czytaj więcej

 

Komentarze
To cię zainteresuje
News
31 minut temu Śmiertelny wypadek na torach w Rudzie Śląskiej

Nie żyje 63-letni rudzianin. Co robił na torach?

News, COP24
2 godzin temu Durczok: COP24 czyli polski szczyt hipokryzji

PiS uznał, że drażnienie górników w roku wyborczym to głupota. Że węgla mamy na 200 lat więc jeszcze ich prawnuki mają pewną robotę na grubie. Czyli postanowili dalej robić górników w ciula.

News
3 godzin temu Europa żegna bohaterskiego katowiczanina

Bartosz Pedro Orent-Niedzielski próbował powstrzymać zamachowca. Katowiczanin piątą ofiarą śmiertelną zamachu w Strasburgu.

News
3 godzin temu Roraty 2018: ODPOWIEDZI na PYTANIA. Gość Niedzielny. Odpowiedzi, pytania roratnie [AKTUALIZACJA]

Roraty 2018: Pytania i odpowiedzi z dzisiejszych rorat z Małym Gościem Niedzielnym. Sprawdź, jakie pytania na roratach 2018 dzisiaj padły. Dowiedz się, jakie są prawidłowe odpowiedzi na pytania roratnie 2018 z dzisiaj. Odpowiedzi na pytania z rorat.

News
3 godzin temu Prognoza pogody: Gęste marznące mgły

Uwaga kierowcy! Marznąca mgła. Nie dość, że ograniczy widoczność, to jeszcze może być bardzo ślisko.

News
3 godzin temu Roraty 2018: Pytania roratnie AKTUALIZACJA 15.13.2018. Odpowiedzi na pytania roratnie Małego Gościa Niedzielnego

Roraty 2018: Pytania i odpowiedzi z rorat Roraty 2018: Pytania i odpowiedzi z dzisiejszych rorat z Małym Gościem Niedzielnym. Sprawdź, jakie pytania na roratach 2018 dzisiaj padły. Dowiedz się, jakie są prawidłowe odpowiedzi na pytania roratnie 2018 z dzi