Czytasz: Pomagał innym, dziś sam potrzebuje wsparcia

Pomagał innym, dziś sam potrzebuje wsparcia

Zagrają kameralny koncert, by pomóc bohaterskiemu katowiczaninowi.

Krystian Jabloński nieraz interweniował, kiedy łamane było prawo. Głośno było o jego pościgach za pijanym kierowcą czy sprawcą rozboju. Za swoje społeczne zaangażowanie został wyróżniony przez prezydenta Marcina Krupę. Mówił, że jest za stary, by zostać policjantem. Jednak dzięki niemu doszło do zatrzymania kilku przestępców. Pomagał także poszkodowanym w wypadkach samochodowych czy pożarach. Wszystko zmienił niefortunny upadek w parku trampolin na początku tego roku. Dziś sparaliżowany Krystian Jablonski sam potrzebuje pomocy. Przedszkole, do którego uczęszcza jego syn, organizuje koncert muzyczno - teatralny w sali teatralnej Pałacu Młodzieży.

-  Chodzi o dobrą zabawę dla całych rodzin, obcowanie ze sztuką i międzypokoleniową integrację. Nie będziemy prowadzić żadnej zbiórki pieniężnej. Chcemy pokazać naszym dzieciom, jak niewiele trzeba, aby zrobić coś dobrego. To właśnie jest motto naszej imprezy - mówi Mariusz Jankowski, przewodniczący Rady Rodziców Przedszkola nr 5 w Katowicach.

Organizatorzy koncertu chcą przybliżyć postać pana Jablońskiego i jego rodziny. 

- Chcemy poprosić rodziców innych dzieci, żeby każdy według możliwości zasilił konto fundacji, pod której opieką jest pan Jabloński. Nie dysponujemy żadnym budżetem na ten cel. Wszystko przygotowaliśmy własnym sumptem - mówi Mariusz Jankowski.

Na scenie pojawią się dzieci z Przedszkola nr 5, młodzież z MDK nr 2 z Tychów, zespół "The Stage", zespół "Baśniowa Kapela", nauczyciele i rodzice.

Czytaj więcej