Czytasz: Krupa zbyt blisko PiS. Kto będzie kandydatem zjednoczonej opozycji?

Krupa zbyt blisko PiS. Kto będzie kandydatem zjednoczonej opozycji?

01:30
Grzegorz Schetyna specjalnie dla Silesion.pl tuż przed spotkaniem na szczycie między PO a Nowoczesną.

We wtorek pierwsze spotkanie liderki Nowoczesnej z szefem Platformy Obywatelskiej. Katarzyna Lubnauer w Ostatnim Piętrze Silesion.pl zapowiedziała, że będą to twarde negocjacje. Ustalenia między Grzegorzem Schetyną a Ryszardem Petru uważa za niewiążące. Co na to Schetyna?

- To nie kwestia jaka partia opozycyjna będzie wskazywać kandydata na prezydentów, burmistrzów. Ważne, żeby to był kandydat, który ma duże wsparcie, ale przede wszystkim zaakceptowany przez wyborców. To jest najważniejsze. Nie można postawić na legitymację partyjną wtedy, kiedy walczymy o to, żeby to wyborcy, Polacy, mieszkańcy decydowali - mówi Silesion.pl lider PO.

Grzegorz Schetyna nie kryje, że elementem wtorkowych rozmów będzie kandydatura Rafała Trzaskowskiego na prezydenta Warszawy. Jednak nie tylko stolica ma być przedmiotem rozmów z Katarzyną Lubnauer.

- Katowice też są z tego ważnego rozdania. Jesteśmy tutaj gotowi do współpracy między środowiskami opozycyjnymi, partiami, uważam, że to jest ważne miasto. Na pewno Katowice będą też w tej rozpisce czy rozdaniu miast, o których będziemy rozmawiać - mówi Grzegorz Schetyna.

Krupa zbyt blisko PiS

W czasie poprzedniej kampanii samorządowej Platforma Obywatelska udzieliła poparcia Piotrowi Uszokowi. Ten kilka dni później wycofał się z wyścigu o fotel prezydenta wyznaczając Marcina Krupę na swojego następcę. W tym roku PO nie zamierza popełnić takiego taktycznego błędu.

- Tych sygnałów co do współpracy z PiS-em jest tyle, że wystarczy żeby zmotywować nas do zbudowania i wsparcia dla innego kandydata - mówi Grzegorz Schetyna o Marcinie Krupie. -  Polacy oczekują, że zbudujemy wspólną listę. Krzyczą „Zjednoczona opozycja” na demonstracjach. My musimy to zrobić - dodaje.

Czytaj więcej