Czytasz: Krupa: „Katowice będą jeszcze piękniejsze niż są teraz”

Krupa: „Katowice będą jeszcze piękniejsze niż są teraz”

Marcin Krupa. Prezydent niezdecydowanych.

Jeśli sondaże exit poll się potwierdzą, to walka o fotel prezydenta Katowic zakończy się już w pierwszej turze. To znak, że spora grupa niezdecydowanych Katowiczan zdecydowała się postawić na urzędującego prezydenta Marcina Krupę.

- Mam nadzieję, że te sondażowe wyniki się potwierdzą. A jak się potwierdzą, to od jutra zakasać rękawy i do intensywnej pracy. To, co przygotowaliśmy w programie wyborczym na te pięć lat jest naprawdę bardzo trudne i musimy od pierwszego dnia rozpocząć realizację poszczególnych punktów naszej umowy z mieszkańcami - mówi Marcin Krupa.

Na dziewięć dni przed dzisiejszymi wyborami z walki o fotel prezydenta Katowic wycofał się kandydat SLD. Marcin Krupa obiecał wtedy, że do swoich zobowiązań dopisze część programu lewicy.

- To są zbieżne punkty z tym, co już proponowałem. Chcemy współdziałać, żeby zrealizować istotne punkty dla obydwu stron.

- Jakie będą Katowice za te pięć lat? 

- Myślę, że jeszcze ładniejsze i piękniejsze aniżeli to jest dzisiaj.

Jak wynika z badań przeprowadzonych wśród wyborców, którzy opuszczali lokale wyborcze, Marcin Krupa otrzymał 51,10 proc. poparcia. Jarosław Makowski (KKW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska) - 24,4 proc., Jarosław Gwizdak (KW Prawo do Katowic) - 11,1 proc., Ilona Kanclerz (KW Śląskiej Partii Regionalnej) - 7,7 proc., Adam Słomka (Konfederacja - Ruch Kontroli Władzy) - 2,5 proc., Jakub Kalus (Ruch Narodowy) - 2 proc., i Mirosław Korbasiewicz (Stronnictwo Pracy) - 1,2 proc. Sondaż exit poll przeprowadzony został przez IPSOS dla TVN, TVN i Polsat. Jeśli taki wyniki (powyżej 50 proc. poparcia) znajdzie odzwierciedlenie w oficjalnych wynikach PKW to Marcin Krupa wygra wybory w pierwszej turze.

Czytaj więcej