Czytasz: Królowe lodu
Dziewczyny z drużyny AZS Gliwice “Rozbitki” już wkrótce wezmą udział w Mistrzostwach Europy w szkockim Glasgow. Udało nam się z nimi porozmawiać przed wylotem!

Marta, Aneta, Asia i Magda. Dziewczyny łączy pozytywna energia i zamiłowanie do curlingu. Trenują już prawie połowę swojego dwudziestokilkuletniego życia. Curling lubią za to, że mogą aktywnie spędzać czas z innymi i dużo podróżować. W najbliższym czasie wybierają się do Wielkiej Brytanii, a konkretnie do Glasgow. W przyszły weekend będą walczyć w Mistrzostwach Europy, reprezentując nasz kraj.

Kamienie, szczotki i brak sędziego - to elementy, które niewątpliwie wyróżniają tę dyscyplinę sportu. Grać mogą panie i panowie, również w zespołach mieszanych. Predyspozycje fizyczne to aspekt drugorzędny, to nie pływanie albo podnoszenie ciężarów, tutaj liczy się przede wszystkim staż. Curling nazywany jest czasem szachami na lodzie. Wzięło się to stąd, że kamienie mają trafić w określone miejsce, wybijając jeszcze po drodze kamień przeciwnika. Wszystko zależy od taktyki, jaką przyjął zespół. Jednak nie myślcie sobie, że zawodnik podczas meczu jest oazą spokoju! Nic bardziej mylnego!

 

 

Czytaj więcej