Czytasz: Król Lear z Ianem McKellenem w Kinie Kosmos!

Król Lear z Ianem McKellenem w Kinie Kosmos!

Transmisja z National Theatre w Londynie już w czwartek.

Na dużym ekranie, transmitowane na żywo bezpośrednio z Londynu za pomocą satelity lub zarejestrowane – z udziałem publiczności i podczas jednego wieczoru. Tym są właśnie spektakle dostepne w ramach cyklu w Kinie Kosmos. 

Kolejną odsłonę wydarzenia zainaguruje transmisja "Króla Leara". Pierwotnie wystawiony przez Chichester Festival Theatre w reżyserii Jonathana Munby'ego według Williama Szekspira, zdobył znakomite recenzje czołowych dziennikarzy. Tym razem będzie transmitowany z National Theatre w Londynie. 

Złożoną i wymagającą użycia różnorodnych środków dramaturgicznych kreację aktorską stworzy... Ian McKellen. Legendarny aktor filmowy i teatralny, który doskonale radzi sobie zarówno w rolach szekspirowskich, jak i w filmach akcji. W swojej filmografii ma m.in. role Gandalfa z opowieści o legendarium Tolkiena, a także Magneto z serii "X-Men". 

Do końca roku odbędą się jeszcze dwa spektakle. W Kinie Kosmos będzie można obejrzeć "Szaleństwo Króla Jerzego" (20.11.18) z Markiem Gatissem oraz "Antoniusza i Kleopatrę" (6.12.18) z Ralphem Fiennesem i Sophie Okonedo.  

Przedstawienie dostępne z polskimi napisami. Bilety w cenie 38 zł (normalny) i 32 zł (ulgowy), dostępne na stronie lub w kasie Kina Kosmos.