Czytasz: Kradli złom z wagonów kolejowych. Wpadli podczas... czyszczenia

Kradli złom z wagonów kolejowych. Wpadli podczas... czyszczenia

Złom przewożony koleją jest spryskiwany białą farbą - ma to utrudnić sprzedaż złodziejom. Ci dobrze o tym wiedzieli.

Policjanci z Łaz zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież złomu z wagonów kolejowych. Informacje o miejscu i dacie kradzieży uzyskał dzielnicowy. Dwa tygodnie wcześniej ci sami przestępcy skradli prawie 2 tony metalu przewożonego do huty. Śledczy ustalili, że łup po wyczyszczeniu był sprzedawany w pobliskich skupach złomu. Przypominamy, że kradzież oraz nabywanie rzeczy pochodzących z przestępstwa grozi do 5 lat więzienia.

Przestępcy zostali przyłapani wczoraj w lesie na czyszczeniu skradzionego wcześniej złomu. Przewożone koleją towar jest spryskiwany białą farbą. Ułatwia to stwierdzenie kradzieży i utrudnia złodziejom sprzedaż. Zatrzymani wczoraj mężczyźni usłyszeli już kolejne zarzuty.

Dwa tygodnie wcześnie zostali przyłapani na podobnej kradzieży. Wedy mieli dodatkowego wspólnika i kobietę, która osobowym oplem przewoziła skradziony złom. Policjanci zabezpieczyli też używany do przestępstwa pojazd. Odzyskany złom przekazali pracownikom kolei. Aktualnie policjanci sprawdzają okoliczne punkty skupu złomu i ustalają czy zatrzymani sprawcy sprzedawali w nich skradziony towar.