Czytasz: Kostuchna dumna ze swoich mistrzyń!

Kostuchna dumna ze swoich mistrzyń!

00:50
Cała społeczność Gimnazjum nr 18 w Kostuchnie podziękowała swoim zawodniczkom, które wygrały srebrny medal na Mistrzostwach Świata Szkół w Siatkówce Plażowej w Papeete.

“We are the champions”! Gimnazjaliści, uczniowie oraz zawodniczki wspólnie świętowali zwycięstwo Natalii, Martyny oraz Zosi - zawodniczek UKS Źródełko, które w zeszłym tygodniu wywalczyły srebro na tahitańskich piaskach. Dziewczyny zanim wróciły do Katowic, zostały hucznie powitane po prawie 40 godzinnej podróży na lotnisku w Balicach.

- Powitanie na lotnisku było niespodziewane. Nie wierzyłyśmy, że tyle osób nam kibicowało. To jest piękne, strasznie dziękujemy - tłumaczyła Natalia Ciesielska.

>> CZYTAJ: Mamy to! Gimnazjalistki wywalczyły srebro! <<

źródło: facebook.com / lubiesiatke

NIEZWYKŁY APEL

Na cześć dziewcząt oraz zawodników z Kędzierzyna-Koźla, którzy zdobyli brązowy medal, władze szkoły zorganizowały specjalny apel. Podczas uroczystości cała społeczność szkoły po raz kolejny przeżywała sukces zdolnych gimnazjalistek. Zawodnicy zaprezentowali swoje tahitańskie trofea.

- Dziewczyny otrzymały statuetkę z dwiema perłami. Są wyjątkowe tak, jak nasze dziewczyny. Jesteśmy z nich bardzo dumne! Chcemy, aby cała Kostuchna widziała naszą radość - powiedziała w trakcie apelu Beata Skuza, dyrektor Gimnazjum nr 18 w Katowicach.

zobacz zdjęcia:

“NIE ZAZDROŚCIMY, JESTEŚMY DUMNE”

Prawie 300 uczniów przeszło ulicami Kostuchny, aby podzielić się swoją dumą i radością związaną ze zwycięstwem zawodniczek z Gimnazjum nr 18 oraz zawodników z Kędzierzyna.

- To jest niesamowite. Cieszymy się z sukcesu naszych koleżanek. Czy zazdrościmy? Myślę, że jest to taka pozytywna zazdrość - mówi Gosia Dyszek, uczennica klasy sportowej w Gimnazjum nr 18 w Katowicach.

ZOBACZ WIDEO Z POCHODU:

 ZA DWA LATA WŁOCHY

Kolejny turniej Mistrzostw Świata Szkół w Siatkówce Plażowej odbędzie się za dwa lata we Włoszech. Zawodniczki z UKS Źródełko nie zwalniają tempa.

- Przygotowania trwają cały czas. Przez dwa lata będziemy pracowały, żeby było jeszcze leppiej. Z roku na roku będziemy walczyć o lepsze - zapowiada Natalia.

Czytaj więcej