Czytasz: Kosmiczna jazda na rolkach w Spodku

Kosmiczna jazda na rolkach w Spodku

Spodek, jedna z architektonicznych ikon Katowic, po raz pierwszy w blisko 50-letniej historii, oddaje swe wnętrza rolkarzom.

Mali i duzi, pasjonaci i amatorzy – każdy, kto lubi jeździć na ośmiu kółkach, w sobotę, 16 marca br. będzie mógł zaszaleć na płycie legendarnej hali. Zaplanowano pokazy jazdy na rolkach, konkursy z nagrodami oraz oprawę muzyczną.

 – W czasach, gdy powstał Spodek, w latach 70. i 80., dyskoteki na wrotkach były elementem amerykańskiej popkultury, na który w Polsce mogliśmy jedynie patrzeć z podziwem. Teraz nadarza się okazja by zaszaleć w Katowicach i wziąć udział w kosmicznej jeździe po kosmicznym obiekcie – mówi Marcin Stolarz, prezes zarządzającej Międzynarodowym Centrum Kongresowym i Spodkiem firmy PTWP Event Center. – Na jeden dzień oddajemy legendarną halę Spodka fanom rolek i wrotek. W miejscu, gdzie rozgrywają się najważniejsze na świecie sportowe i e-sportowe emocje, występują gwiazdy polskiej i zagranicznej sceny muzycznej, a kiedyś było kino – teraz będzie można założyć wrotki lub rolki i samemu pojeździć w rytmie dobrej muzyki – dodaje.

Pomysł na Disco Rolkowisko w Spodku to pokłosie współpracy zarządcy obiektu z organizatorami przejazdów na rolkach w godzinach wieczornych głównymi ulicami miasta pod nazwą Nightskating w Katowicach. To także kontynuacja współpracy rozpoczętej w 2017 roku, kiedy w hali Międzynarodowego Centrum Kongresowego powstało wakacyjne rolkowisko. Dodatkową inspiracją są łyżwiarze, którzy licznie uczestniczą w ślizgawkach na lodowisku, w tym w specjalnych sesjach Disco Lodowisko. W obecnym sezonie, w ślizgawkach na lodowisku w Spodku wzięło dotychczas udział ponad 16 tys. osób.

W sobotę, 16 marca 2019 r., rolkarze i wrotkarze, a także wszyscy ci, którzy chcieliby spróbować swoich sił w jeździe na ośmiu lub czterech kółkach, będą mieli do dyspozycji płytę Spodka o powierzchni 2700 m2. Pierwsza tura atrakcji, w godz. 16.00-18.00, przeznaczona jest dla rodzin z dziećmi w wieku od 5 do 12 lat. Po godzinie 19.00 rozpocznie się zabawa przy muzyce i grze świateł, którą rozkręci Dj Merci M.

 – Na rolkach bardzo łatwo jest poczuć rytm, szczególnie przy klubowych dźwiękach i elektronicznych bitach. Zadbamy o to, by było bardzo tanecznie i energetycznie. Emocje podkręcą dodatkowo konkursy z nagrodami. Będziemy wybierać najlepiej bawiących się na rolkowym parkiecie, a także najlepiej przebranych. Miejsce zobowiązuje – ufo, statki kosmiczne, obcy – to motyw przewodni naszej zabawy. 16 marca w Spodku będzie kosmos na rolkach! – zachęca Tomasz Kwiecień, zawodowy instruktor jazdy na rolkach, członek społeczności Nightskating.

Bilety na Disco Rolkowisko w Spodku w cenie 20 zł (normalny) oraz 10 zł (ulgowy) można je kupić za pośrednictwem strony internetowej oraz w kasach Spodka.