Czytasz: Centrum Nauki Kopernik odwiedzi Dąbrowę Górniczą

Centrum Nauki Kopernik odwiedzi Dąbrowę Górniczą

Naukobus z warszawskiego Centrum Nauki Kopernik dotrze do Wyższej Szkoły Biznesu. Pasjonaci nauki powinni już rezerwować swój czas.

Świat nauki, eksperymentów i największych odkryć już w piątek zagości w dąbrowskiej WSB. 

Mobilne centrum nauki

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego wraz z Centrum Nauki Kopernik stworzyło wystawę, która podróżuje po całej Polsce. Bus z eksponatami, które można dotknąć i przetestować w tym roku ma odwiedzić około 200 szkół.

Na trasie białego "naukobusu" pojawi się teraz Dąbrowa Górnicza. Tam w Audytorium D Wyższej Szkoły Biznesu 18 sierpnia zaparkuje warszawska ekspozycja. Wszyscy zainteresowani mogą zobaczyć wystawę, a na niej ponad 20 eksponatów w godzinach od 12.00 do 18.00.

Projekt mobilnej wystawy „Naukobus” to połączenie nauki i zabawy. Uczestnicy z dala od szkolnej tablicy i kredowego pyłu dowiadują się, jak powstaje film oraz na czym polega dowód na istnienie Pitagorasa. A to wszystko pod okiem animatorów z warszawskiego Centrum Nauki Kopernik.

Chcesz wziąć udział w warsztatch i odwiedzić mobilną wystawę? Wystarczy wypełnić kwestionariusz dostępny na stronie uczelniO udziale w bezpłatnych pokazach decyduje kolejność zgłoszeń. 

- Wystawa jest kolejną z inicjatyw popularyzujących naukę, która odbędzie się w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej. W prowadzonej przez Uczelnię największej w Polsce sieci Uniwersytetów Dziecięcych od ponad 9 lat systematycznie pomagamy młodym studentom rozbudzać ich ciekawość i inspirować do samodzielnego zdobywania wiedzy. W minionym roku z wykładów, warsztatów, laboratoriów oraz wizyt studyjnych i wycieczek naukowych skorzystało ponad 2500 dzieci w wieku od 6 do 16 lat. Mobilna wystawa Centrum Nauki Kopernik jest doskonałym uzupełnieniem tej oferty - podkreśla Dominik Penar, prodziekan ds. kształcenia ustawicznego Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

źródło: http://www.wsb.edu.pl/ 

 

Czytaj więcej