Czytasz: Przyszłość Krupińskiego
Odroczenie do czwartku, 1 grudnia, godz. 12:00

Akcjonariusze JSW decydują o przyszłości KWK Krupiński.

Zgodnie z informacją, którą podaliśmy jako pierwsi, nie zapadła decyzja w sprawie przyszłości KWK "Krupiński". 

Rząd się waha. Związkowcy twardo obstają przy swoim. Wspiera ich wójt Suszca.

Dokładnie o 11:00 rozpoczęło się Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy. Po 28 minutach przegłosowano wniosek o przerwę w zgromadzeniu, która potrwa do czwartku, 1 grudnia, godz. 12:00. Potrzebujemy trochę czasu, żeby zapoznać się z dodatkowymi okolicznościami kopalni Krupiński, które wpłynęły do nas niedawno, dotyczące prognoz rozwoju spółki. Wyliczenia pochodzą ze strony instytucji finansowych, PKO BP S.A.
-
uzasadniał przerwę Paweł Skopiński przewodniczący NWZA

Związkowcy i władze Suszca chcą pozostania kopalni w strukturach Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Zarząd i Rada Nadzorcza chce przekazania jej do Spółki Restrukturyzacji Kopalń. 

Wójt Gminy Suszec Marian Pawlas będzie jutro w Warszawie w czasie posiedzenia Komisji ds. Energii i Skarbu Państwa. W punkcie drugim Informacji Ministra Energii zaplanowano przedstawienie „decyzji w sprawie likwidacji KWK Krupiński – kopalni, która posiada złoże sięgające 48 mln ton węgla koksowego oraz koncesję na wydobycie do 2030 roku”. Posiedzenie rozpoczyna się o godz. 18:00. 

Kopalnia ma zasoby pozwalające na funkcjonowanie do 2030 roku. Spółka powinna pozostać w strukturach JSW jako kopalnia samodzielna lub część kopalni Pniówek
- mówił 24 października Sławomir Kozłowski Przewodniczący ZOK NZSS Solidarność.

Platforma Obywatelska, którą aktualny rząd oskarża o doprowadzenie do sytuacji niemal bez wyjścia, zarzuca Ministerstwu Energii oszukiwanie górników.

Minister Tobiszowski unika tego zwrotu, ale podczas prac komisji zapowiedział w latach 2017-2018 likwidację kopalń: Jasmos, Krupiński, ruch Pokój kopalni Ruda, ruch Śląsk w kopalni Wujek i Rydułtowy. Na likwidację KWK Krupiński zabezpieczono 280 000 000 zł w budżecie na rok 2017 - mówi Krzysztof Gadowski

Minister Krzysztof Tchórzewski, jako reprezentant Skarbu Państwa, kontroluje 55,16% akcji Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

Czytaj więcej