Czytasz: Konwój (bez)wstydu z ministrem Tobiszowskim i Bańką

Konwój (bez)wstydu z ministrem Tobiszowskim i Bańką

01:01
Platforma bez litości rozlicza ministrów PiS. Na plakatach nagrody dla ministrów.

W Polskę ruszył konwój wstydu. Jednak czy ministrowie PiS go czują? Raczej nie. Ani przepraszać ani komentować przyznanych nagród nie zamierzają.

- Te pieniądze im się po prostu należały - grzmiała z sejmowej mównicy Beata Szydło.

120 polityków PiS w tym Beata Szydło i Mateusz Morawiecki wypłacili sobie ogromne nagrody. Łącznie ponad 1,5 mln zł.

- Ministrowie w zaciszu gabinetów podpisami pani premier przyznali sobie gigantyczne premie za coś, co im się nie należało. Nie od tego są politycy, ministrowie, żeby kombinować przy wypłatach i brać dodatkowe nagrody. Szli do wyborów z frazesami odpowiedzialności, pokory, oglądania każdej złotówki, a sytuacja pokazała, że są łasi na pieniądze i tą władzę sprawują nie dla idei pozycji Polski w świecie, żołnierzy wyklętych, katastrofy smoleńskiej, ale po to, żeby co miesiąc płynął większy przelew na ich własne konto - mówi Wojciech Saługa.

Konwój wstydu wyruszył w Rudzie Śląskiej sprzed biura poselskiego wiceministra Grzegorza Tobiszowskiego. Polityk przyjął 52 tys. złotych dodatkowych nagród. Najwięcej, bo 72 tys. złotych wziął minister z Tychów. Na konto Witolda Bańki wpłynęło 72 tys zł. Zdaniem polityków PO nienależnych. Co o nagrodach mówią antybohaterzy konwoju wstydu?

- Naprawdę nie mam ochoty komentować akcji eventowych Platformy Obywatelskiej - mówi minister sportu Witold Bańka

- A samą nagrodę?

- Naprawdę bez komentarza w tym zakresie.

Lokalni działacze PiS próbują odbić piłeczkę i zarzucają rozdawnictwo marszałkowi Wojciechowi Sałudze. W jego urzędzie przyznano nagrody w wysokości 575 tys. złotych. Na co poszły?

- Ja jako marszałek województwa śląskiego nie biorę nic poza to co przyznaje mi ustawa - podkreśla Wojciech Saługa - Odróżniajmy pracowników urzędu od polityków. Od 20 lat mamy system wynagradzania. Przyznajemy nagrody. To jest 5 proc. minimum. Każdy pracownik ma szansę taką nagrodę otrzymać i prawie każdy ją otrzymuje.

Czytaj więcej