Czytasz: Kontrowersyjny buspas na Mikołowskiej. Wyraź swoją opinię

Kontrowersyjny buspas na Mikołowskiej. Wyraź swoją opinię

Katowicki ratusz czeka na opinie mieszkańców. Można ją wyrazić w ankiecie on-line.

W ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu w Katowicach testowany jest buspas na ul. Mikołowskiej. To rozwiązanie, o które w poprzednich latach zabiegali mieszkańcy i społecznicy. Przy okazji działań promujących transport zrównoważony postanowiono wprowadzić je jako rozwiązanie testowe.

- Testowane rozwiązanie – buspas na ul. Mikołowskiej – podczas Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu pozwoli nam m.in. obserwować zachowania kierowców, którzy muszą zastosować się do zmian w organizacji ruchu na ul. Mikołowskiej – tłumaczy Ewa Lipka, rzecznik prasowy urzędu miasta i dodaje, że zgodnie z obowiązującymi przepisami kierowcy z buspasa mogą skorzystać tylko w momencie skrętu w prawo lub prawoskrętu z ulic prostopadłych, np. Żwirki i Wigury, czy Kopernika.

W trakcie testów wszelkie działania ukierunkowane są na edukację, natomiast należy pamiętać, że niedostosowanie się do przepisów ruchu drogowego może skutkować konsekwencjami, ale przede wszystkim narażeniem bezpieczeństwa innych uczestników ruchu.

- Buspas na ul. Mikołowskiej to rozwiązanie testowe, które wprowadzone zostało 16 września i będzie obowiązywało do 22 września. Chcąc poznać opinię użytkowników uruchamiamy ankietę – mówi Ewa Lipka, rzecznik prasowy urzędu miasta. – W elektronicznej ankiecie każdy może ocenić to testowe rozwiązanie. Jej wyniki zostaną przekazane do zespołu, który działa przy wydziale transportu, a w jego skład wchodzą także przedstawiciele policji, straży miejskiej i MZUiM – dodaje rzecznik.

Ankieta dostępna jest pod adresem: https://www.survio.com/survey/d/X5V4A0C4R8N7J4K9X

Jej uzupełnienie zajmuje zaledwie kilka minut. Wśród pytań pojawiają się kwestie dotyczące czy i w jaki sposób skorzystano z buspasa (jako kierowca samochodu, czy pasażer komunikacji miejskiej), a także ocena oznakowania.

Zbieranie informacji potrwa do 28 września 2018 roku, a następnie wyniki ankiety zostaną przekazane do zespołu transportowego, który zarekomenduje rozwiązanie dot. buspasa na ul. Mikołowskiej. Ostateczne decyzje zostaną podjęte w ciągu najbliższych tygodni.