Czytasz: Konsultacje referendalne w Katowicach

Konsultacje referendalne w Katowicach

Referendum konstytucyjne miałoby odbyć się w stulecie odzyskania niepodległości.

- Naród pisany wielką literą będzie decydował o tym czy konstytucję zmieniać i w jakim zakresie - zapowiada Paweł Mucha, prezydencki pełnomocnik ds. referendum konstytucyjnego.

O konieczności wprowadzenia zmian w konstytucji przekonany jest nie tylko obóz prezydenta, ale także politycy PiS, NSZZ Solidarność czy członkowie Kukiz’15. Jedno z szesnastu spotkań w tej sprawie odbyło się w poniedziałek w katowickiej siedzibie Solidarności.

- Cały ten wielki materiał ma się złożyć na to, żeby prezydent RP odwzorował autentyczne potrzeby społeczne, żeby ta wola suwerena została odzwierciedlona w projekcie postanowienia o zarządzeniu referendum ogólnokrajowego - mówi minister Paweł Mucha.

W Katowicach szczegółowo omawiano sprawy pracownicze. które zdaniem członków NSZZ Solidarność powinny zostać zawarte w konstytucji.

- Ważne dla nas jest aby artykuł 20, który mówi o modelu społeczno-rynkowym takim pozostał. Zależy nam na tym, żeby ochrona pracy wg. konstytucji, była realną ochroną pracownika - mówi Piotr Duda.

Czytaj więcej