Silesion.PL

serwis informacyjny

Konrad Bukowiecki zaprasza na mityng do rodzinnego Szczytna. “Czekaliśmy na to wiele lat”

Przed rokiem ten mityng otwierał sezon, w tym roku go zakończy. 21 października na zmodernizowanym stadionie w Szczytnie, rodzinnym mieście Konrada Bukowieckiego, odbędzie się mityng Bank Spółdzielczy w Szczytnie Jurand Cup. W tym roku, obok kulomiotów, rywalizować będą również tyczkarze, a mityng będzie częścią otwarcia stadionu w Szczytnie.

Na otwarcie stadionu Szczytno czekało bardzo wiele lat. – Bardzo się cieszę, że w Szczytnie będą wreszcie bardzo dobre warunki do trenowania, bo ja nie pamiętam czasów, gdy ten stadion był w dobrym stanie – mówi Konrad Bukowiecki, czołowy polski kulomiot, który kolejny raz organizuje mityng – w poprzednich latach kulomioci rywalizowali m.in. na głównym placu w Szczytnie oraz na plaży miejskiej, a teraz, razem ze skoczkami, pokażą się na pięknym stadionie. Zresztą nie tylko oni, bo w ramach uroczystości otwarcia obiektu odbędą też m.in. mecze piłkarskie, pokazy sztuk walki i zawody dla dzieci oraz występy muzyczne.

Bukowiecki, który jest organizatorem zawodów lekkoatletycznych, sam najprawdopodobniej w nich nie wystąpi.

Moja sytuacja zdrowotna niestety mi na to nie pozwoli, bo to po prostu mogłoby być niebezpieczne, bo przypominam, że do igrzysk olimpijskich muszę sobie radzić z zerwanym więzadłem. Ale będzie duża grupa dobrych polskich kulomiotów, także dziewczyn, i utalentowanej młodzieży, więc mityng Bank Spółdzielczy w Szczytnie Jurand Cup 2023 będzie na pewno bardzo ciekawy – zapewnia Konrad Bukowiecki. W zawodach wystartują m.in. czołowi polscy kulomioci, jak Rafał Kownatke, Sebastian Łukszo, Andrzej Gudro, czy Wojciech Marok. Partnerami imprezy są Bank Spółdzielczy w Szczytnie, miasto Szczytno oraz marszałek województwa warmińsko-mazurskiego.

To będzie czwarta edycja szczycieńskiego mityngu. Pierwszy raz kulomioci rywalizowali na placu Juranda w 2019 roku, a najlepszy okazał się wtedy Michał Haratyk. Później pandemia COVID-19 przerwała organizację kolejnych edycji, aż wreszcie w 2021 roku kulomioci wrócili do Szczytna, a na stadionie Wyższej Szkoły Policji triumfował Konrad Bukowiecki. Z kolei rok później, tym razem na miejskiej plaży, najlepszy był reprezentant Arabii Saudyjskiej Mohamed Dawood Tolo, który wyprzedził Bukowieckiego.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2023