Czytasz: Konkurencja dla studenckiej limuzyny

Konkurencja dla studenckiej limuzyny

Słynna linia 820 kontra autokar turystyczny, na którego trasie są tylko 3 przystanki!

 

Przejazd zajmuje realnie 35-38 min. Autobus miejski jedzie wolno, a nasze rozwiązanie jest dla tych, którzy chcą szybko dostać się do szkoły, pracy czy na uczelnię. Poza tym komfort jazdy jest inny. Bez przystanków pośrednich, postojów, kluczenia po centrum miast itd. No, chyba że będą korki, tego nie przeskoczymy – wyjaśnia w rozmowie z nami Dariusz Pieczara, prezes spółki Inter Sp. z o.o. ze Strzelec Opolskich, która uruchomiła połączenie.

Autokar już kursuje, od 1 marca. Kurs rozpoczyna w Tarnowskich Górach na dworcu kolejowym, potem zatrzymuje się tylko w Bytomiu na przystanku Stroszek Osiedle, a bieg kończy na placu Piotra Skargi w Katowicach.

Bus, w którym mieszczą się ok. 34 osoby, kursuje 7 dni w tygodniu. Pierwszy przejazd każdego dnia następuje o 5:35, a ostatni 21:05. To 23 kursy na dzień. W weekendy jest ich 16.

Na razie, do odwołania, obowiązuje cena promocyjna za przejazd - 5 zł. Ceny regularne to 7 zł bilet normalny i 6 zł ulgowy (student, uczeń).

Kultowa studencka limuzyna KZK GOP

820 to jedna z najpopularniejszych linii KZK GOP. Doczekała się nawet profilu na portalu Facebook. Najliczniejszą grupę korzystająca z tego połączenia stanowią studenci. Mało kto chyba widział ten autobus nieprzeładowany. O wsiadaniu, zwłaszcza o poranku, nie wspominając.

 

 - W 820 zawsze jest tłum, zwłaszcza z samego rana, kiedy student próbuje dostać się na uczelnię, nawet wsiadając na pierwszym przystanku, jakim jest dworzec w Tarnowskich Górach, musisz się liczyć z tym, że praktycznie na pewno będziesz stać. Mimo wielu lat praktyk w wyczekiwaniu na przystanku, w dokładnie wyliczonym miejscu, w którym powinny otwierać się drzwi, możesz spodziewać się łokcia w żebrach, kiedy ktoś walczy o miejsce byle zdobyć je przed Tobą - mówi nam jedna z podróżujących 820. 

A inna wspomina:

Ścisk taki, że nie wiadomo było, która pupa czyja, ale to zbliżało ludzi. Jazda 820 to codzienna walka o dostanie się do środka, zwłaszcza zimą. Jeszcze jak Ikarusy jeździły, to było jako tako, ale w nowych busach już mniej miejsca, a studentów tyle samo.

 

Czytaj więcej