Czytasz: Kobieta zginęła w pożarze

Kobieta zginęła w pożarze

Poparzeniu uległ 34-letni mężczyzna. Po ugaszeniu ognia strażacy znaleźli w zgliszczach zwęglone ciało kobiety.

Do pożaru doszło w piątek po godzinie 20 w jednym z domów jednorodzinnych w gminie Koniecpol. Na miejscu pojawiła się straż pożarna i pozostałe służby ratunkowe.

Pożar w Koniecpolu. Nie żyje 73-latka

Z płonącego domu zdołał wydostać się 34-letni mężczyzna, który trafił pod opiekę lekarzy. Niestety, w trakcie akcji gaśniczej strażacy znaleźli zwęglone zwłoki kobiety, najprawdopodobniej 73-letniej właścicielki domu.

Pożar w Koniecpolu. Będzie sekcja zwłok

Obecny na miejscu prokurator zarządził przeprowadzenie sekcji zwłok. Biegły z zakresu pożarnictwa określi, co było przyczyną pożaru. Dokładne okoliczności tego tragicznego zdarzenia zostaną wyjaśnione w prowadzonym postępowaniu.

Policjanci przypominają, aby zwrócić szczególną uwagę na to, czym i w jaki sposób są ogrzewane nasze domy i mieszkania. Ważnym elementem bezpieczeństwa jest szczelność przewodów kominowych i wentylacyjnych oraz sprawność urządzeń grzewczych. Wszelkie sytuacje zagrażające życiu i zdrowiu należy zgłaszać służbom ratowniczym. Szczególnie te, kiedy w sposób niewłaściwy są użytkowane sprzęty lub urządzenia grzewcze bądź ktokolwiek stosuje nielegalne podłączenia do instalacji elektrycznej czy gazowej.

Czytaj więcej