Czytasz: Koniec z upałami. Będzie nieco chłodniej

Koniec z upałami. Będzie nieco chłodniej

Nadchodzące dni pozwolą nam trochę odetchnąć. Temperatura obniży się, będzie również wiało.

Prognoza pogody na niedzielę, 6 sierpnia

Dziś towarzyszyć nam będzie zachmurzenie umiarkowane, miejscami duże. Na południu i wschodzie kraju mogą pojawić się przelotne opady deszczu i lokalne burze. Prognozowana suma opadów w czasie burz do 20 mm.

Temperatura maksymalna od 19 – 22 st. C na północy do 23 – 27 st. C na południu.

Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu okresami dość silny, w porywach do 55 km/h, zachodni i północno-zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h.

W nocy z niedzieli na poniedziałek zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko na południu Polski okresami duże z przelotnymi opadami deszczu. Prognozowana suma opadów w Karpatach lokalnie do 15 mm. Temperatura minimalna przeważnie od 10 do 14 st. C, najcieplej na południowym wschodzie do 17 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków północnych, jedynie na północy kraju zachodni.

Pogoda Katowice 

Prognoza pogody na poniedziałek, 7 sierpnia

Już jutro zachmurzenie małe i umiarkowane, jedynie na południowym wschodzie i wschodzie okresami duże z przelotnymi opadami deszczu. Prognozowana suma opadów lokalnie na Podkarpaciu do 15 mm. Temperatura maksymalna przeważnie od 22 do 26 st. C, tylko na południowym wschodzie nieco chłodniej, od 19 do 21 st. C. Wiatr słaby, zmienny.

Pogoda Katowice

Czytaj więcej