Czytasz: Koniec świata to święto ruchome (MEMY)

Koniec świata to święto ruchome (MEMY)

Jak podejść do końca świata z dystansem i humorem?

23 września będzie miał miejsce koniec świata? Tak twierdzi David Meade, autor książki "Planet X: The 2017 Arrival". Meade ustalił, kiedy ma nadejść koniec świata. Mężczyzna zapowiada, że w najbliższą sobotę 23 września 2017 planeta X zderzy się z Ziemią. Zdarzenie ma spowodować katastrofę, która ma zakończyć losy naszej planety.

CZYTAJ WIĘCEJ O KOŃCU ŚWIATA 23.09.2017: Koniec świata już w sobotę. Nadchodzi planeta x

Że koniec świata jest przepowiadany co jakiś czas? Nic nowego, w końcu koniec świata to podobno święto ruchome. Że zapewne nie raz jeszcze będzie? Również. Zagadnienie, wydawałoby się śmiertelnie (no tak) poważne, nie dla wszystkich takim jest. Jak podejść do końca świata z dystansem i humorem? O to już zadbali internauci.

Zobaczcie najlepsze memy o końcu świata:

Niezależnie od tego, czy tym razem uratuje nas Bruce Willis (w końcu to armageddon), czy nie uratuje nas nic, pamiętajmy, że to być może nie ostatni koniec świata. A jak z tym bywało drzewiej?

Zapowiadanie końca świata - daty

  • 375–400 – datę końca świata wyznaczył św. Marcin z Tours
  • 992 – jedna z teorii głosiła, iż w Wielki Piątek wypadło Święto Zwiastowania; biblijna tradycja chrześcijańska (oparta na Księdze Objawienia) głosiła, iż oznacza to początek panowania Antychrysta.
  • 1412 – koniec świata według św. Wincentego z Ferrary.
  • 20 lutego 1524 – zapowiedź powszechnego potopu przez Johannesa Stoefflera.
  • 31 grudnia 1999 i 2000 – kolejne „okrągłe” daty związane z millenaryzmem; potencjalny koniec świata związany z Y2K.
  • 21 grudnia 2012 – ostatni dzień podany w kalendarzu Majów. Według niektórych interpretacji (m.in. Patricka Geryla) właśnie wtedy miał nastąpić koniec świata.

Oddajmy głos nauce, gwoli sprawiedliwości. Jak ona widzi koniec świata?

koniec życia na Ziemi

Za około 5 miliardów lat Słońce wskutek nieuniknionej ewolucji stanie się czerwonym olbrzymem, przez co zwiększy swoją objętość i całkowicie pochłonie pierwsze trzy planety Układu Słonecznego tj. Merkurego, Wenus i Ziemię. Możliwe, że życie na Ziemi przestanie istnieć już wcześniej. Peter Ward i Donald Brownlee uważają, że nastąpi to za ok. 500 milionów lat wskutek powolnego wzrostu temperatury Słońca, który doprowadzi do wrzenia oceanów. Koniec życia na Ziemi nie musi oznaczać końca cywilizacji – ludzie lub ich potomkowie mogą przenieść się na planety pozasłoneczne.

Zdarzeniem prowadzącym do zagłady wielu gatunków na Ziemi może być zderzenie dużej planetoidy lub innego ciała niebieskiego z Ziemią.

Pewne ryzyko związane jest ze zderzeniem naszej galaktyki z Galaktyką Andromedy, które nastąpi za około 3-4 miliardy lat. Wpływ tego zdarzenia na Układ Słoneczny jest obecnie trudny do precyzyjnego określenia.

Zagrożeniem dla cywilizacji ziemskiej mogą być wojny nuklearne. III wojna światowa jest jedną z potencjalnych przyczyn wyginięcia ludzkości lub nawet całego życia na Ziemi. Mianem III wojny światowej określa się wojnę z globalnym użyciem broni masowego rażenia.

Czytaj więcej