Czytasz: Koniec dramatu. Udało się zamknąć “legalną melinę”

Koniec dramatu. Udało się zamknąć “legalną melinę”

W nocy z czwartku na piątek wyeksmitowano natrętnych sąsiadów “meliny spod czternastki”, którzy od kilku miesięcy uprzykrzali życie mieszkańcom tyskiego bloku.

Przypomnijmy, że w lokalu nr 14 przy ulicy Reymonta 60 przebywali lokatorzy, którzy wielokrotnie pozostawali nietrzeźwi, nie przestrzegali regulaminu spółdzielni i tym samym zagrażali bezpieczeństwu mieszkańców bloku. Tuż przed świętami doszło do pobicia kobiety w lokalu, o czym pisaliśmy na naszym portalu.

Do godziny 2 w nocy sąsiedzi wynosili swoje rzeczy. Po godzinie 7 był podstawiony samochód dostawczy w asyście policji. Mieszkanie zostało zamknięte na klucz - relacjonuje Mateusz Gruźla.

“MELINA” ZAMKNIĘTA

Lokatorzy lokalu zostali wyeksmitowani z mieszkania, ponieważ zgodnie z obowiązującymi procedurami,  zwolniło się mieszkanie socjalne w innym miejscu.

- Mieszkańcy lokalu nr 14 zostali przeniesieni do do jednego z lokali socjalnych, będących w zasobach gminy - wyjaśnia Ewa Grudniok, rzecznik prasowy UM Tychy.

Dokładnej lokalizacji Grudniok nie podała. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że lokatorów przeniesiono do lokalu położonego w okolicach ulicy Browarowej w Tychach.

ZAWIADOMIENIE DO PROKURATURY

Gruźla złożył zawiadomienie o możliwym popełnieniu przestępstwa z art. 231 k.k, dotyczącego przekroczenia uprawnień lub niedopełnienie obowiązków przez reprezentujący właściwe organy gminy miasta Tychy, a są nimi prezydent Andrzej Dziuba, wiceprezydent Miłosz Stec, Hanna Skoczylas Naczelnik Wydziału Gospodarki Lokalowej w Tychach oraz zawiadomienie dotyczące zagrożenia zdrowia i życia mieszkańców budynku przy ulicy Reymonta 60 w Tychach Art. 160 § 1 kk. W wyniku dokonania eksmiji Gruźla wycofał wniesione zawiadomienia.

- Gdyby nie zaangażowanie mediów oraz instytucji takich jak Ministerstwo Sprawiedliwości, tu w szczególności wiceministra Michała Wójcika, MSWiA, Policji, Prokuratury Krajowej, Posła na Sejm RP Józefa Brynkusa, Radnego Miasta Tychy Jakuba Chełstowskiego, to sprawa nie miałaby szczęśliwego końca. Wszystkim dziękuję, że w ciągu dwóch tygodni udało się zamknąć legalną melinę - tłumaczy Gruźla.

Czytaj więcej