Czytasz: Zbadaj się, posłuchaj i rusz się

Zbadaj się, posłuchaj i rusz się

Dziś startuje II Kongres Wyzwań Zdrowotnych, a w sobotę dla wszystkich Śląski Dzień Zdrowia

Dziś, 9 marca, w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach rozpocznie się II Kongres Wyzwań Zdrowotnych (Health Challenges Congress - HCC 2017). Potrwa do soboty.

50 sesji panelowych, debat i prezentacji, w których udział weźmie 300 prelegentów i ok. 2,5 tys. gości. To największa debata o ochronie zdrowia w Europie Środkowo-Wschodniej.

Politycy, lekarze i pielęgniarki, zarządzający placówkami medycznymi, pacjenci, prawnicy, eksperci rynku medycznego i dziennikarze dyskutować będą o wyzwaniach zdrowotnych. Na obszerny program HCC 2017 składa się pięć ścieżek tematycznych: polityka zdrowotna, finanse i zarządzanie, terapie oraz nowe technologie. Silesion będzie obecny na HCC 2017, podczas sesji poświęconej mediom informującym o zdrowiu.

W sobotę 11 marca, od godz. 10 do 17  odbędzie się Śląski Dzień Zdrowia.  To część kongresu przeznaczona przede wszystkim dla pacjentów. Niepowtarzalna okazja, żeby w jednym miejscu kompleksowo o siebie zadbać.  Na miejscu nie braknie specjalistów z różnych dziedzin medycyny, można też będzie skorzystać z bezpłatnych badań diagnostycznych. "Zbadaj się", "Posłuchaj" i "Rusz się", to trzy tematyczne strefy dla odwiedzających.

DIAGNOSTYKA: „ZBADAJ SIĘ”

Alergia, borelioza, bezpłodność, cukrzyca, nadciśnienie, a może inny problem? Pierwszy przystanek na ścieżce zdrowia podczas sobotniej wyprawy do MCK to strefa Diagnostyki. Na tych, którzy ją odwiedzą podczas Śląskiego Dnia Zdrowia, będą czekać poradnie, a w nich lekarze kilkunastu różnych specjalności. Będzie można bezpłatnie wykonać badania diagnostyczne oraz skonsultować swoje problemy zdrowotne z lekarzmi.

EDUKACJA I PROFILAKTYKA: „POSŁUCHAJ”

Wiedzy na temat chorób i zapobiegania im dostarczy bogaty program wykładów i dyskusji z ekspertami i specjalistami różnych dziedzin. Dzieci, seniorzy, przyszłe mamy, osoby aktywne fizycznie albo te, które chcą zmienić swoje nawyki żywieniowe – w strefie edukacji i profilaktyki znajdą dla siebie coś interesującego. 

SPORT: „RUSZ SIĘ”

Dynamiczny taniec czy spokojne rozciąganie mięśni? Na ścieżce zdrowia nie zabraknie strefy dedykowanej aktywności fizycznej. Wszyscy, którzy wiedzą, że ruch to zdrowie oraz ci, którzy poszukują motywacji do ćwiczeń, będą mogli wziąć udział w bezpłatnych zajęciach sportowych prowadzonych przez wykwalifikowanych trenerów i instruktorów. Jednym z głównych punktów programu będzie zdrowy kręgosłup. Przewidziano również ćwiczenia dla seniorów, street dance, pilates, jogę, trening funkcjonalny i zumbę.

Czytaj więcej