Czytasz: Kongres MŚP odbędzie się w Katowicach. Zmieni się dyrektor programowy

Kongres MŚP odbędzie się w Katowicach. Zmieni się dyrektor programowy

01:33
Nowe informacje na temat konferencji

O jedenastej odbyła się konferencja prasowa Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Podsumowanie szóstej edycji wydarzenia. Plany na przyszłość.

Donosiliśmy ostatnio o planach przeniesienia kongresu do Warszawy.

Okazało się, że były to przedwczesne obawy.

EKMSP jest jedyną okazją, by porozmawiać na temat małych i średnich przedsiębiorstw, ich kondycji, kierunków rozwoju, możliwości wsparcia przez państwo, czy samorządy. Sympozjum ma na celu wsparcie przedsiębiorczości podmiotów gospodarczych bez doświadczenia, firm które ze względu na krótki okres prowadzenia działalności i wąskie kadry, mogą liczyć tylko na siebie.    

Kongres ma kapitalne znaczenie przede wszystkim ze względów merytorycznych. Szczególnie w kontekście innowacji. Jest też aspekt metropolitalny. Ścieżka konsultacyjna była w ramach kongresu uruchomiona - mówi Waldemar Bojarun, wiceprezydent Katowic - Tego typu wydarzenia przyciągają ludzi do Katowic. Pojawiły się dane, które plasują nas w ścisłej czołówce miast najchętniej odwiedzanych: po Warszawie, Gdańsku i Krakowie.

Kongres Gospodarczy Małych i Średnich Przedsiębiorstw to najlepsze miejsce dla wymiany doświadczeń, poglądów, pomysłów, kreowania nowych idei - skomentował specjalnie dla Silesion.pl Kazimierz Karolczak, członek zarządu Województwa Śląskiego - Dla nas to wskazówka, w jaki sposób powinniśmy negocjować z Komisją Europejską, jak środki UE powinny być wydawane, by wspierały pomysły i przedsięwzięcia firm, które służą dobru regionu.

Najbardziej rozgoryczony był Tadeusz Donocik, prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach: Zaangażowania i zrozumienia ze strony państwa polskiego nie ma albo jest bardzo małe, stąd w sposób naturalny pojawiły się wątpliwości - mówił Silesion.pl prezes RIG po konferencji - Przebieg tego kongresu ukazał, jak bardzo jest on ważny dla przedsiębiorców, dla Polski, dla Europy. Poprzez tworzenie takich zdarzeń przyciągamy do województwa śląskiego grupy zagraniczne - podkreślił, nawiązując do umowy podpisanej przez województwo śląskie ze stanem Nevada 

Zobaczcie w nagraniu, co mówił Tadeusz Donocik o przyszłorocznej edycji 7. edycji Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw.