Czytasz: Koncerty i żołnierska grochówka w Rybniku

Koncerty i żołnierska grochówka w Rybniku

Uroczyste obchody 99. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę odbędą się w Rybniku.

Uroczystości Święta Niepodległości rozpoczną się w sobotę, 11 listopada o godz. 10.30 mszą świętą w intencji Ojczyzny w bazylice św. Antoniego. O oprawę muzyczną mszy zadba Miejska Orkiestra Dęta „Rybnik” i Rybnicki Chór Kameralny „Autograph”. Po mszy nastąpi złożenie hołdu przed pomnikiem Jana Pawła II oraz przemarsz na Rynek.

Na rynku wysłuchamy hymnu. Odbędzie się też podniesienie flagi państwowej na maszt. Prezydent miasta złoży kwiaty przed tablicami pamiątkowymi.

Rybniczanie zrobią sobie wspólne pamiątkowe zdjęcie, a na wszystkich uczestników tego wydarzenia będzie czekała gorąca żołnierska grochówka.

Po południu, o godz. 16.30 w kościele pw. Matki Boskiej Bolesnej odbędzie się koncert muzyki polskiej „Myśląc Ojczyzna”, w wykonaniu Orkiestry Kameralnej Państwowej Szkoły Muzycznej im. Karola i Antoniego Szafranków, pod dyrekcją Romany Kuczery, z udziałem Adama Mokrusa – skrzypce i Artura Hesa – fortepian.

- Zapraszamy wszystkich rybniczan do udziału w uroczystościach. Zachęcamy również, by godnie uczcić święto, wywieszając w tym dniu flagę państwową – mówią urzędnicy rybnickiego magistratu.

Czytaj więcej