Czytasz: Koncert Hansa Zimmera w katowickim Spodku

Koncert Hansa Zimmera w katowickim Spodku

27 stycznia w Spodku w Katowicach odbędzie się koncert „Hans Zimmer Tribute Show” w wykonaniu Polskiej Orkiestry Radiowej pod dyrekcją Macieja Sztora.

27 stycznia o godzinie 19:30 i 15:00 (dodatkowy termin) Polska Orkiestra Radiowa oraz Chór Akademicki Politechniki Warszawskiej pod dyrekcją Macieja Sztora wykonają koncert poświęcony twórczości wirtuoza współczesnej muzyki filmowej -Hansa Zimmera. Zaprezentowane zostaną oryginalne suity orkiestrowe z takich kinowych hitów jak: „Gladiator”, „Incepcja”, „Batman”, „Król lew” i „Piraci z Karaibów”. W programie znalazły się też utwory, które wcześniej nie były wykonywane przez orkiestry symfoniczne w Polsce: „Cienka czerwona linia” oraz „Twierdza”.

Hans Zimmer to jeden z najbardziej rozpoznawanych kompozytorów muzyki filmowej naszych czasów. Zdobywca Nagrody Akademii Filmowej i dwóch nagród Grammy.  Napisał muzykę do ponad 120 filmów. Uzyskał 10 nominaci do Oskara - ostania z nich została przyznana blockbusterowi pt. „Interstellar”.  Utwory Zimmera uznawane są za wybitne dzieła muzyki filmowej.


Dodatkową atrakcją koncertu będą świetlne iluminacje oraz projekcja fragmentów filmów na ekranie kinowym.

Bilety są „tymczasowo niedostępne”, w sobotę jednak ma ruszyć dodatkowa pula na stronie ww.bilety.trinitygroup.pl.

Czytaj więcej