Czytasz: Gorillaz w Katowicach!
Zespół podczas trasy koncertowej prezentował swoją najnowszą płytę “Humanz”.

Pierwszy koncert Gorillaz w Polsce odbył się w Warszawie w Nowym Teatrze 14 czerwca. W wydarzeniu udział wzięło “zaledwie” 2 tysiące osób. To niewiele, zważywszy na popularność, jaką Gorillaz cieszą się na całym świecie. Jednak w przypadku tego projektu, który realizowany jest we współpracy z T-Mobile Electronics Beats, nie o ilość, a o jakość chodzi.

Zespół podczas trasy koncertowej prezentuje swoją najnowszą płytę “Humanz”. To czwarty album studyjny wydany po siedmioletniej przerwie. Występy Gorillaz w Polsce są częścią ekskluzywnego mini-touru zespołu, w ramach którego jeszcze muzycy odwiedzą Węgry i Niemcy.

T-MOBILE ELECTRONIC BEATS PRESENTS HUMANZ LIVE X KATOWICE 


 

Multimedialne show odbyło się w Międzynarodowym Centrum Kongresowe w Katowicach.

Gorillaz w Warszawie. Było gorąco, polała się woda!

Gorillaz w Warszawie. (fot. Artur Rawicz)

Publiczność w warszawskim Nowym Teatrze odleciała razem z zespołem. To nie był zwykły koncert; to, jak relacjonują uczestnicy, było show przez duże "S", jak na Gorillaz przystało. Specjalne oświetlenie, mutlimedia wyświetlane na telebimie za sceną. A do tego wszystkiego dużo żywej energii. Było tak gorąco, że charyzmatyczny lider Gorillaz, Damon Albarn (2D), znany też z zespołu Blur, oblewał publiczność wodą z butelki. Na koniec spektaklu fani usłyszeli sztandarowe hity brytyjskiej kapeli. Prawdziwą wisienką na torcie była ostatnia piosenka "Clint Eastwood" wykonana z fanką z pierwszego rzędu, która rapowała wprost... śpiewająco.

T-Mobile Electronic Beats Presents Humanz Live x Warszawa (fot. Artur Rawicz):

Gorillaz w Warszawie. (fot. Artur Rawicz)

Informacja o tym, że zespół wystąpi w Polsce pojawiła się w kwietniu, po czym wystąpiły przejściowe trudności w zakupie biletów. Ceny były, jak na koncert tej rangi gwiazdy, szokująco niskie. Opata wynosiła 1,23 zł.

 

Ze względów bezpieczeństwa, organizatorzy wprowadzili zakaz wnoszenia większych toreb oraz plecaków (rozmiar maksymalny zbliżony do kartki formatu A4). Wszyscy proszeni byli o niezabieranie ze sobą niepotrzebnych przedmiotów. Aby uniknąć problemów przy wejściu, uczestnicy byli zobowiązani do wcześniejszego przygotowanie QR kodu z biletu w widocznym miejscu i formie (czarno-biały kwadratowy kod graficzny).

Aplikacja "The Lenz" - zobacz Gorillaz przed koncertem

Gorillaz w Warszawie. (fot. Artur Rawicz)

Do czasu rozpoczęcia koncertu uczestnicy będą mogli przenieść się do wirtualnej rzeczywistości za pomocą specjalnej aplikacji “The Lenz”, która reaguje na kolor magenty (przyp. red. dla niezorientowanych w kolorach - odcień różowego).  To już druga dedykowana aplikacja od Gorillaz. Poprzednia dawała szansę zwiedzić dom, w którym mieszka zespół. "The Lenz" spowoduje, że Murdoc i spółka pojawią się gdziekolwiek tylko znajdziecie odrobinę koloru magenty. Apkę można pobrać z App Store i Google Play. 

Przegapiłeś koncert w Warszawie i Katowicach?

Jeżeli nie należałeś do kilku tysięcy osób, którym dane było przeżyć koncert goryli, to jest jeszcze szansa, aby zobaczyć ostatnie show. Zwieńczeniem trasy T-Mobile Electronic Beats Presents HUMANZ live jest występ zespołu w Kolonii 20 czerwca. Streaming live będzie dostępny na kanale Youtube i w pozostałych mediach społecznościowych w technologii 360 stopni. Transmisja będzie też wyświetlana na wielkim ekranie na Polu Mokotowskim w Warszawie. Początek wydarzenia o godz. 20:00.


Gorillaz to angielski zespół tworzący muzykę będącą połączeniem hip-hopu, rocka i innych gatunków muzycznych. Stworzony 19 lat temu przez muzyka Damona Albarna i rysownika komiksów Jamiego Hewletta. Zespół Gorillaz zadebiutował minialbumem Tomorrow Comes Today, singlem „Clint Eastwood” i płytą LP Gorillaz.

Nasza ulubiona piosenka i teledysk zespołu Gorillaz:

Są z nami fani zespołu Gorillaz? Jeśli tak to wpisujcie, czy byliście na koncercie w niedzielę 18 czerwca w Katowicach!