Czytasz: Gra Dziecięca Orkiestra Onkologiczna! (POSŁUCHAJ LIVE)

Gra Dziecięca Orkiestra Onkologiczna! (POSŁUCHAJ LIVE)

Od 11 lat koncertuje ze znakomitymi artystami i wydała trzy profesjonalne płyty. Posłuchaj koncertu.

Dziecięca Orkiestra Onkologiczna jest autorskim projektem Fundacji Iskierka realizowanym od 2006 roku. Od 11 lat koncertuje ze znakomitymi artystami i wydała trzy profesjonalne płyty nagrane m.in. z Arturem Rojkiem, Natalią Kukulską, Miką Urbaniak, Renatą Przemyk, Arturem Andrusem czy zespołem Raz Dwa Trzy.

To mali podopieczni oddziałów onkologicznych z Katowic, Chorzowa, Zabrza oraz Rzeszowa. W tym roku orkiestra liczy prawie 100 osób a wśród artystów zaproszenie przyjęli: Miuosh, czyli Miłosz Borycki – śląski raper i producent muzyczny, który m.in. zasłynął koncertami razem z Narodową Orkiestrą Polskiego Radia pod batutą Jimka (Radzimira Dębskiego) łamiąc stereotypy o muzyce hip-hop. Album z tego koncertu zdobył status złotej płyty. Miuosh, współtworzy również poruszający spektakl „Wujek 81. Czarna ballada” w Teatrze Śląskim.  Utwór z tego przedstawienia wybrzmi na koncercie.

Natalia Grosiak, wokalistka zespołu Micromusic o przepięknym głosie, która m.in. reprezentowała Polskę w Melbourne na Red Bull Music Academy.  Wykona piosenkę finałową oraz z Miuoshem stworzą mieszankę stylów, która świetnie się uzupełnia.

Cezik, czyli Cezary Nowak - wokalista, multiinstrumentalista, kompozytor i aranżer, który podbił Internet publikując w serwisie YouTube znane utwory nagrywane od tyłu, także dołącza do naszego iskierkowego szaleństwa. Pierwszy raz usłyszymy koncertowo jego projekt NutkoSfera, który dedykuje wszystkim małym i dużym dzieciakom. Swoje umiejętności zaprezentują też studenci kierunku musicalu Akademii Muzycznej w Łodzi: Martyna Henke, Kacper Janaszek, Marta Kosiorek, Beata Rzeźnik, Tomasz Wojtan.

Roztańczą i rozśpiewają publiczność teatru musicalowymi przebojami przygotowanymi wspólnie z podopiecznymi Iskierki. Ciekawostką jest także utwór „Somewhere Over the Rainbow” który wokalnie i instrumentalnie przygotowała 19-letnia Weronika Kułacz, podopieczna fundacji wraz z 4 ukulelistami (Piotrem Majewskim, Andrzejem Marzeckim, Bogdanem Kupisiewiczem, Zbigniewem Gielnickim).

To niezwykła podróż, przez którą prowadzi dyrektor artystyczny projektu, którym jest Piotr Sutt. Solista perkusista, kameralista, pedagog, animator kultury, i propagator sztuk muzycznych z Gdańska.

Fundacja Iskierka od lat angażuje darczyńców do pomagania w nietypowy sposób. Na scenie wystąpi również Nextband, czyli chór Nexteer Automotive. Pracownicy firmy, z branży bynajmniej nie muzycznej, podjęli tegoroczne wyzwanie. Ucząc się śpiewu po godzinach pracy będą towarzyszyć podopiecznym fundacji w chwilach radości, ale i stresu czy tremy, przed pierwszym scenicznym występem. Tak przy współpracy z Fundacją Iskierka zmienia się perspektywa i myślenie o pomaganiu. W poprzednich latach był to Chór Prezesów, Chór Dziennikarzy, Chór Konstruktorów Jutra, Chór Policyjny, Chór Inżynierów czy Chór Doradców Podatkowych.

Koncert, który prowadzi z klasą i humorem Mirosław Neinert, połączony jest z wręczeniem statuetek ”Przyjaciel Fundacji Iskierka” oraz prezentacją najważniejszych działań  fundacji zrealizowanych w 2017 roku. Premierę ma także kalendarz fundacji na 2018 rok. Na kiermaszu można zakupić dekoracje świąteczne, kartki i prezenty wykonane przez dzieci podczas zajęć arteterapii oraz przez przyjaciół fundacji.

Całkowity dochód z wydarzenia będzie przeznaczony na rzecz dzieci z choroba nowotworową, którymi na co dzień opiekuje się fundacja.

Czytaj więcej