Czytasz: Namiastka Irlandii w Chorzowie

Namiastka Irlandii w Chorzowie

Specjaliści od muzyki irlandzkiej dali czadu. Zespół Carrantuohill wystąpił wczoraj w Chorzowskim Centrum Kultury.

 "Touch of Ireland - the storm” to niezwykle barwne widowisko muzyczno-taneczne opracowane przez uznany na świecie zespół muzyki celtyckiej Carrantuohill oraz najlepszych specjalistów od tańca irlandzkiego - grupę Trebles. Ten koncert jest obecnie jednym z najbardziej rozpoznawanych programów istniejącego od ponad 30 lat zespołu Carrantuohill. W Chorzowskim Centrum Kultury wypełnił całą salę koncertową po brzegi.

Premiera widowiska miała miejsce w 2006 roku w Teatrze Muzycznym w Gliwicach i została przyjęta przez publiczność owacjami na stojąco. Od tego momentu „Touch of Ireland” stał się niezwykle profesjonalnym oraz dopracowanym w najdrobniejszych szczegółach projektem artystycznym prezentowanym na wielu uznanych scenach teatrów polskich oraz europejskich festiwalach (m.in.: wielokrotnie we Francji, Niemczech, czy Szwajcarii).

ZOBACZ GALERIĘ Z WYSTĘPU

Zespół Carrantouhill w tym roku obchodzi swoje 30. lecie istnienia. Już w niedzielę na łamach naszego portalu będziecie mogli przeczytać nasz wywiad z Carrantuohill.

Czytaj więcej