Czytasz: Komunikacyjne zawirowanie w centrum Sosnowca

Komunikacyjne zawirowanie w centrum Sosnowca

Zaraz po majówce rozpocznie się komunikacyjne piekiełko w centrum Sosnowca. Ulica 3 Maja zwęzi się o jeden pasów ruchu.

Zaraz po weekendzie majowym – 4 maja ruszy zapowiadana wcześniej wielka przebudowa głownej arterii w stolicy Zagłębia. Na początku trasa będzie zwężona o jeden pas ruchu na odcinku od popularnego „ślimaka” do zjazdy z ulicy Narutowicza.

Przystanki w nowej lokalizacji

Nowa organizacja ruchu na wykonawcy prac wymusi również zmiany w komunikacji publicznej. Jakie? - Przeniesione zostaną przystanki autobusowe – mówi Krzysztof Polaczkiewicz z biura prasowego sosnowieckiego magistratu. Zapewnia, że na remontowanym odcinku wydzielona zostanie zatoczka autobusowa. Tak, by pojazdy nie blokowały jedynego dostępnego pasa ruchu. - Roboty prowadzone będą zaś z zachowaniem wjazdu i wyjazdu z ulicy Zamkowej – zaznacza urzędnik.

Wielka metamorfoza

Ulica 3 Maja zostanie przebudowana na długości 8 km (w obu kierunkach), od skrzyżowania z ulicą Piłsudskiego do wiaduktu w ciągu ul. Prusa i Blachnickiego. Przebudowa dotyczy całej szerokości jezdni, czyli dwóch pasów, na odcinku od początku ulicy w centrum Sosnowca do wiaduktu w ciągu ulic Staszica i Narutowicza. Dalej ulica 3 Maja ma po trzy pasy ruchu w każdym z kierunków. Ten odcinek także zostanie przebudowany na całej szerokości.

Pojawią się pasy dla autobusów

Wszędzie, poza skrzyżowaniami, jeden z wyremontowanych pasów będzie pełnił funkcję buspasa. - Remont dotyczy nie tylko drogi, przebudowane zostaną chodniki, parkingi, przystanki komunikacji miejskiej, a także wybudowane kolejne części ścieżek rowerowych – wylicza Polaczkiewicz. Przebudowa ulicy 3 Maja zakończy się w maju 2018 roku. Koszt remontu sięgnie 27 mln zł.

Czytaj więcej