Czytasz: Komunikacyjna rewolucja trwa. Kolejne biletowe zmiany w GZM!

Komunikacyjna rewolucja trwa. Kolejne biletowe zmiany w GZM!

Będą obowiązywać od 1 kwietnia.

Przed nami kolejny etap komunikacyjnej rewolucji w Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Jest wspólny cennik dla biletów dobowych, tygodniowych, miesięcznych i kwartalnych. Zmiany zaczną obowiązywać od 1 kwietnia. Ale warto już teraz przygotować się na wejście ich w życie, zwłaszcza planując zakup kolejnych biletów okresowych.

– Po wprowadzeniu wspólnych biletów jednorazowych, przed nami ciąg dalszy komunikacyjnej rewolucji, sprawiającej, że podróżowanie komunikacją miejską po Metropolii będzie jeszcze prostsze. Od 1 kwietnia zaczną obowiązywać nowe, wspólne bilety okresowe – zapowiada Kazimierz Karolczak, przewodniczący zarządu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

Trwa komunikacyjna rewolucja w #metropolia. Mamy kolejne dobre wiadomości! Od 1.04 metropolitalne bilety: dobowe, tygodniowe, miesięczne i kwartalne. Metropolia: Jedziemy! - napisali na swoim profilu na Twitterze.

Ujednolicenie taryf – a co za tym idzie wspólne bilety –  jest możliwe, dzięki porozumieniu, które w połowie grudnia 2017 roku zostało zawarte pomiędzy Metropolią a trzema organizatorami transportu publicznego – KZK GOP, MZK Tychy oraz MZKP Tarnowskie Góry.

To komunikacyjna rewolucja, bo pasażerowie, którzy regularnie z niej korzystają, nie muszą się już martwić czy posiadają odpowiedni, by pojechać danym autobusem, tramwajem lub trolejbusem danego organizatora.

 

Czytaj więcej