Czytasz: Komorowski w Tychach: "ONRowcy to wilki w owczych skórach!"

Komorowski w Tychach: "ONRowcy to wilki w owczych skórach!"

Były prezydent ostro o ONRowcach.

Dziś o 18:00 w Hotelu Tychy odbyło się spotkanie z byłym prezydentem RP Bronisławem Komorowskim w ramach Klubu Obywatelskiego Tychy. Wydarzenie prowadził tyski radny, przewodniczący Rady Miasta Maciej Gramatyka. 

Prezydent Komorowski spotkał sie z tyszaninami, by opowiedzieć im nieco o swojej nowej książce - ,,Bronisław Komorowski. Zwykły polski los". Spotkanie było namiastką tego, czego możemy spodziewać się w jego najnowszej publikacji. Były prezydent opowiedział o losach swojej rodziny i ludziach, którzy wywarli na niego wpływ - np. o spotkaniu z papieżem i wyborach, które go ukształtowały na człowieka jakim jest teraz.

Rozmowa z prowadzącym Maciejem Gramatyką skupiła się też na temacie hejtu i fałszu w interencie oraz na przypinaniu sztucznych wizerunków politykom. 

- Nie jestem zwolennikiem cenzurowania internetu. Wierzyłem zawsze, że prawda wyzwoli. Teraz prawdzie należy pomagać i nie można liczyć na to, że poradzi sobie sama. Niestety, w starciu z obłudą często przegrywa - skomentował Bronisław Komorowski. 

Podczas spotkania prezydent snuł opowieści o czasach PRL, kiedy działał jako opozycjonista i wiezień polityczny. Zapytany przez prowadzącego o sytuację polityczną w kraju, skomentował ją, nawiązując do naszego regionu. 

- Wszyscy byśmy chcieli wielkiej Polski. Ale wielkość możemy różnie definiować (...). Na Śląsku też był zawsze ten sam dylemat - czy można godzić dwie ojczyzny? Przed podobnymi dylematami stoi teraz cała Europa -  mówił. 

Zobacz jedną z wypowiedzi byłego prezydenta Bronisława Komorowskiego:

Po częsci oficjalnej przyszedł czas na pytania od publiczności. ,,ONRowcy to wilki w owczych skórach"  - wszedł w polemikę z  jednym z uczestników spotkania i ostro skrytykował działania organizacji. 

- Wystarczy popatrzeć na czołówkę. Tam nie ma syna robotnika. To nie są biedny chłopcy z podwórka! - skomentował. - Radykalizm i fundamentalizm są zagrożeniami nie tylko dla samej demokracji, ale i dla kościoła. Jak się spotkają to będzie dramat - dodał.

Zobacz zdjęcia ze spotkania w Tychach: