Czytasz: Komendant główny Policji wyróżnił śląskich mundurowych

Komendant główny Policji wyróżnił śląskich mundurowych

Listy gratulacyjne i pochwały.

Podczas odprawy kadry kierowniczej w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach, wyróżniono kilkoro policjantów garnizonu śląskiego. Mundurowi zostali docenieni przez kierownictwo polskiej policji nie tylko za wzorową służbę, ale także inicjatywę, podejmowaną na rzecz poprawy bezpieczeństwa. W imieniu Komendanta Głównego Policji listy gratulacyjne wręczył zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Piotr Kucia.

Listy gratulacyjne otrzymało 7 policjantów służby kryminalnej z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach i Komendy Miejskiej Policji w Tychach.

W związku z uhonorowaniem mł. asp. Anny Lenkiewicz tytułem "Bytomianka Zimy 2017", insp. Piotr Kucia wręczył mundurowej gratulacje podpisane przez Pierwszego Zastępcę Komendanta Głównego Policji nadinsp. Andrzeja Szymczyka, który zwrócił się do policjantki następującymi słowami: „To szczególne wyróżnienie jest efektem Pani zaangażowania w realizację profilaktyki społecznej, inicjowanie licznych przedsięwzięć i projektów, mających na celu poprawę bezpieczeństwa mieszkańców Bytomia. Podejmowane przez Panią działania dobrze służą budowaniu pozytywnego wizerunku naszej formacji. Jestem głęboko przekonany, że Pani wiedza i zaangażowanie nadal będą służyć lokalnej społeczności.”

Podczas narady Naczelnik Wydziału Doboru i Szkolenia KWP w Katowicach mł. insp. Joanna Świec-Rajca, podsumowała wyniki Śląskiej Policyjnej Spartakiady Sportowej 2107. W rywalizacji sportowej uczestniczyły jednostki Policji województwa śląskiego - ogółem w rywalizacji wzięło udział 2296 policjantów.

Klasyfikacja końcowa:

I miejsce – KMP Katowice

II miejsce – OPP Katowice

III miejsce – KMP Bielsko-Biała

IV miejsce – KPP Żywiec

V miejsce – KMP Zabrze

VI miejsce – KPP Tarnowskie Góry

Ogłoszone zostały także wyniki III Międzywydziałowej Ligi Strzeleckiej KWP w Katowicach. Bezkonkurencyjni okazali się policjanci z Wydziału Doboru i Szkolenia, drugie miejsce zajęli mundurowi z Laboratorium Kryminalistycznego, a trzecie Wydział do walki z Przestępczością Gospodarczą.

Czytaj więcej