Silesion.PL

serwis informacyjny

Komandosi i łódź podwodna na meczu! Wspólna misja wojska i GKS Tychy

Komandosi i lodz podwodna na meczu Wspolna misja wojska i GKS u Tychy

Komandosi i lodz podwodna na meczu Wspolna misja wojska i GKS u Tychy

Wspólna misja zakończona sukcesem. W trakcie spotkania hokeistów GKS-u Tychy na Stadionie Zimowym odbyły się specjalne manewry. Do ich realizacji zostali wysłani żołnierze z całego kraju oraz akademie wojskowe. Na lodowisko wjechał ciężki sprzęt, a nawet pojawiła się łódź podwodna. Zadanie do wykonania było jasno określone przez dowódców akcji.

– Chcieliśmy pokazać możliwości wojska polskiego i zachęcić młodych ludzi, żeby wstąpili do armii. Do Tychów przyjechały uczelnie wojskowe z całej Polski. Ponadto przybyły m.in jednostki wojskowe komandosów z Lublińca, AGAT z Gliwic czy batalion powietrznodesantowy z Bielska-Białej. – mówi ppłk, Piotr Janosz, szef Wojskowego Centrum Rekrutacji w Tychach.

Misja na Stadionie Zimowym, to efekt porozumienia zawartego pomiędzy GKS Tychy, a Wojskowym Centrum Rekrutacji. Przed pierwszym meczem fazy play-off na kibiców czekało miasteczko wojskowe. Przed lodowiskiem zostały ustawione militarne pojazdy, a wewnątrz liczne stanowiska na których był prezentowany sprzęt.

– Reprezentuję jedną z pięciu jednostek wojsk specjalnych. Pokazujemy wszystko co mamy najlepsze na wyposażeniu. Można przyjść, zobaczyć, a nawet dotknąć sprzętu. Największym zainteresowaniem cieszył się pojazd typu M-ATV, który jest na wyposażeniu jednostki AGAT. Bardzo dużo ludzi do niego podchodzi, pyta o jego zastosowanie oraz jakie ma wyposażenie. Cieszy nas to, że przy okazji święta sportowego możemy uczestniczyć w tym wydarzeniu i przybliżyć kibicom jak wygląda służba – dodaje mjr Mariusz Łapeta, z jednostki wojskowej AGAT.

Przyszłym żołnierzom służbę przybliżyli nie tylko komandosi, ale i reprezentanci akademii wojskowych.

– Przyjechaliśmy z makietą okrętu podwodnego. Nasze studiu trwają pięć lat i mamy do wyboru różne kierunki jak logistyka, informatyka, cyberbezpieczeństwo, mechatronika oraz nawigacja. Zajęcia mają nas przygotować do zostania oficerem i poza normalnymi przedmiotami mamy również moduł wojskowy. Dzięki temu nasze studia są bardziej rozbudowane od typowo cywilnych – zaznacza studentka Akademii Marynarki Wojennej.

Na cywilów zgromadzonych na Stadionie Zimowym czekała jeszcze jedna niespodzianka. W pierwszej przerwie na lód wyjechał bowiem wojskowy hummer.

– Bardzo mi się podobało. Mogliśmy w taki sposób poznać historię wojska i zobaczyć jak to wszystko wygląda od kuchni. Myślę, że kiedyś będę mógł pójść do wojska, bo podoba mi się służba. Jak byłem mały, to bardzo się tym interesowałem – podkreślają kibice GKS-u Tychy.

Ponadto w drugiej przerwie na taflę wyszli zasłużeni dla polskiego wojska żołnierze, którzy brali udział w licznych misjach poza granicami kraju.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024