Czytasz: Kolonie w świecie fantasy, historii i Gwiezdnych Wojen!

Kolonie w świecie fantasy, historii i Gwiezdnych Wojen!

Niezapomniane kolonie dla dzieci i młodzieży, fanów historii, fantastyki i Gwiezdnych Wojen.

Quatronum to świat tych, którzy interesują się fantasy. Dla wszystkich, którzy z wypiekami na twarzy czytają literaturę fantastyczną i nie mogą doczekać się kolejnej części Gwiezdnych Wojen. W ramach Quatronum istnieją trzy różne szkoły – Tropicieli, Czarodziejów i Gwiezdna Akademia. Wszystkie łączy dobra zabawa, fantastyka i średniowieczne walki z wykorzystaniem łuków i mieczy. 

Kolonie w zamkach i pałacach

Z tymi atrakcjami mogą spotkać się dzieci i młodzież w wieku 7-18 lat. Dla nich, organizowane są kolonie w zamkach i pałacach. To kolejna atrakcja. Jest dziewięć lokalizacji, jak: Gniew, Czocha, Kliczków, Krasiczyn, Moszna, Baranów Sandomierski, Giżycko, Golub-Dobrzyń i Witaszyce. 

- Każdy z tych zamków ma swój klimat, stają się stolicami księstw, które sami tworzymy, do nich układamy historie i fabułę. Nie trzeba znać konkretnych książek, wystarczy się interesować tymi klimatami. Często dzieciaki wolą nasze historie niż te, o których czytają w książkach. Tam zresztą znają zakończenie, a nasza historia jest żywa i nigdy nie wiadomo, w którą stronę będzie zmierzać – mówi Jakub Jędrzejak, pomysłodawca i współwłaściciel Quatronum. 

Inspirują się bestsellerowymi książkami

Inspiracją twórców krainy Quatronum jest przede wszystkim własna wyobraźnia oraz historie, przygody, legendy i opowieści autorów, którzy tworzą fantastyczne światy, ciekawych bohaterów i niesamowite scenariusze zdarzeń. Do autorów tych należą m.in.: J. K. Rowling ze swoją serią przygód o Harrym Potterze, J. Flanagan ze zwiadowcą Willem Treatym i jego kompanami Haltem, Horacem, Alyss, J. R. R. Tolkien z rodem Bagginsów, R. Riordan z utalentowanym Percym Jacksonem, C. S. Lewis z dziećmi Adama i Ewy, P. V. Brett z wytatuowanym runami po uszy Arlenem oraz T. Zahn – jeden z autorów wielkich serii „Gwiezdnych Wojen”. 

Przygody głównych bohaterów powieści oraz elementy ich życia codziennego są umiejętnie komponowane w świat Quatronum, który posiada własne postacie, terytoria, spiski, intrygi i wszelkie elementy, które muszą znaleźć się w porządnym świecie fantasy. 

Organizują kolonie letnie i zimowiska

Wydarzenia w Krainie Quatronum przyjmują najwyższe obroty w czasie, kiedy dzieci i młodzież mają wolne od nauki.

- Organizujemy kolonie letnie i zimowiska, a także zielone szkoły. W imprezach biorą udział dzieci i młodzież z całej Polski. Najczęściej przyjeżdżają indywidualnie lub z kilkorgiem znajomych. Stworzyły się już paczki przyjaciół, którzy co roku zmieniają zamek, czy program – tłumaczy Jędrzejak. 

Szkoła Czarodziejów dedykowana jest szczególnie uwielbiającym marzyć o świecie, w którym można czarować, polepszając sobie życie tak, jak czyni to np. Hermiona w świecie Harry’ego Pottera. 

Szkoła Tropicieli z kolei ma bardziej charakter survivalowy ze skradaniem się w lesie, budowaniem szałasów, sztukami walki, łucznictwem i fechtunkiem. Tutaj wzorem do naśladowania może być Halt ze swoim uczniem Willem Treatym, czy Frodo Baggins. 

Quatronum nie zapomina o fanach „Gwiezdnych Wojen”, czy „Star Treka”, dla których otwiera Gwiezdną Akademię, której rekruci bawią się w świat kosmicznych technologii, wykorzystując przy tym również teleskopy, lunety, klocki Lego, czy PS4 z okularami wirtualnej rzeczywistości. 

 

Tworzą się przyjaźnie na całe życie

Konstrukcja każdej z tych „szkół” wzorowana jest na systemie szkolnictwa Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych, w którym uczniowie dzieleni są na grupy. W zależności od typu szkoły są to bractwa, domy, frakcje. Kładzie się tam szczególny nacisk na kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postaw dobrej współpracy, zaangażowania; a przede wszystkim na rozwijanie pasji, zainteresowań, talentów. Wszystko to, w atmosferze zamków i pałaców, w klimacie ulubionej książki, prowadzi do świetnej zabawy i wspomnień. To tam tworzą się przyjaźnie i znajomości na całe życie. 

Szczegóły dostępne są na stronie internetowej

Czytaj więcej

Komentarze
To cię zainteresuje