Czytasz: Kibol zatrzymany po kilku miesiącach

Kibol zatrzymany po kilku miesiącach

Policjanci z Tychów po kilku miesiącach zatrzymali kolejnego kibola podejrzanego o wszczynanie zamieszek na stadionie miejskim.

30-latek podejrzany jest o zakłócenie imprezy sportowej. Policjanci pracują nad tą sprawą od kilku miesięcy. W tamtym roku tuż przed meczem GKS Tychy i GKS Katowice mężczyzna miał podpalić szaliki przeciwnego klubu. Jego zachowanie zostało zarejestrowane przez kamery monitoringu stadionowego. Mężczyzna miał zamaskowaną twarz, mimo to mundurowi ustalili jego tożsamość. 30-latek stanął przed prokuratorem, który podjął decyzję o zastosowaniu  policyjnego dozoru, w ramach którego nałożono na niego również zakaz stadionowy. Za to co zrobił, grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Trwają poszukiwania 

Jest to już 23 sprawca zatrzymany w związku ze zdarzeniami na tyskim stadionie. Policja nadal szuka kilku podejrzanych, którzy w październiku 2016r. chwilę przed meczem zaatakowali funkcjonariuszy. Zdjęcia poszukiwanych mężczyzn publikowanee są na stronie tyskiej policji. 

 

Wszystkie osoby, które mogą pomóc w ustaleniu uczestników zdarzenia, policja prosi o osobisty kontakt z policjantami z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Tychach przy al. Bielskiej 46. Z funkcjonariuszami można też kontaktować się telefonicznie pod nr. tel. (32) 325 63 37 lub na adres e-mail: kryminalny@tychy.ka.policja.gov.pl.

Czytaj więcej