Czytasz: Kolejny biurowiec powstanie w Katowicach

Kolejny biurowiec powstanie w Katowicach

Za jego budowę odpowiedzialna będzie spółka, która inwestuje w powstającą Galerię Libero.

To będzie drugi obiekt spółki Echo Investment w Katowicach. W tej chwili firma realizuje budowę centrum handlowo-rozrywkowego w południowej części miasta. Otwarcie Libero zaplanowano na trzeci kwartał tego roku.

Biurowce Echo Investment staną na zbiegu ulic Żelaznej, Chorzowskiej i Grundmanna, w miejscu dawnej hali sportowej huty Baildon. Budowa przebiegnie w dwóch etapach. Rozpocznie się od kilkupiętrowego biurowca. Dopiero potem ma stanąć kilkunastopiętrowy budynek, który będzie zlokalizowany wzdłuż ulicy Chorzowskiej. Cały kompleks ma oferować 46 tys. metrów kwadratowych powierzchni najmu. Nazywać się będzie Face 2 Face Business Campus.

Tym, co wyróżnia projekt na tle innych tego typu inwestycji, jest zielona strefa umieszczona między budynkami. Ma być nią wspólna przestrzeń dla pracowników, a w niej strefa relaksu i boisko do koszykówki.

Budowa biurowców ma rozpocząć się jeszcze w tym miesiącu i potrwa trzy lata. Za projekt odpowiada Grupa 5 Architekci z Warszawy. Katowicka pracownia Małeccy Biuro Projektowe odpowiedzialna jest za projekt zagospodarowania terenu oraz wnętrza. 

***

To będzie kolejna biurowa inwestycja w stolicy metropolii. Na ukończeniu jest pierwsza faza budowy .KTW. W Starym Dworcu cały czas trwają prace, powstaje też czwarty budynek Silesia Business Park. Są też plany, by w miejscu Hotelu Silesia powstały nowoczesne budynki biurowe i nowy hotel.

Czytaj więcej