Czytasz: Kolejni zatrzymani przez CBA

Kolejni zatrzymani przez CBA

Funkcjonariusze katowickiej Delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali trzech biznesmenów z terenu Katowic, Dąbrowy Górniczej i Pszczyny.

Łapówki na 480 tys. zł i 11 osób podejrzanych w śledztwie CBA m.in. przeciwko inspektorowi nadzoru z Tauron Ciepło Sp. z o.o. W poniedziałek agenci CBA z Katowic zatrzymali kolejne 3 osoby.

Jak podało CBA, funkcjonariusze katowickiej delegatury zatrzymali trzech biznesmenów z terenu Katowic, Dąbrowy Górniczej i Pszczyny podejrzanych o wręczanie korzyści majątkowej pracownikowi spółki Tauron Ciepło Sp. z o.o. (osobie pełniącej funkcję publiczną) odpowiedzialnemu za nadzór nad remontami, inwestycjami i odbiory tych prac wykonywanych przez firmy zewnętrzne. Mężczyźni usłyszą w prokuraturze zarzuty łapownictwa.

W ramach śledztwa prowadzonego przez Delegaturę CBA w Katowicach zatrzymano już w sumie 11 podejrzanych. 

Już wcześniej agenci CBA zatrzymali na gorącym uczynku przyjęcia korzyści majątkowej Bożenę K. - inspektora nadzoru Tauron Ciepło Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach.

Wręczającym 74,5 tys. zł okazał się jeden z biznesmenów, wykonujący zlecenia na rzecz spółki. Wszczęto śledztwo, podejrzewając, że podobnych przypadków może być więcej. Do dziś Bożena K. usłyszała 37 zarzutów popełnienia przestępstw łapownictwa. Wg ustaleń śledczych łącznie od przedsiębiorców wzięła ponad 480 tys. zł.

Śledztwo nadzorowane jest przez Wydział V Śledczy Prokuratury Okręgowej w Katowicach. CBA nie wyklucza kolejnych zatrzymań i powiększenia listy zarzutów.

Czytaj więcej