Czytasz: Kolejne zmiany w rozkładzie
Zanim wyjdziesz na pociąg, sprawdź czy nie pojedziesz autobusem.

Dziś wszedł w życie nowy rozkład jazdy pociągów Kolei Śląskich. Zmiany są spowodowane postępem prac torowych. To z kolei oznacza dla podróżnych utrudnienia.

Na tych trasach zostały wprowadzone poważne zmiany w rozkładzie jazdy i zastępcza komunikacja autobusowa:

  • S-4: Tychy Lodowisko – Tychy – Katowice – Sosnowiec Główny

Naprawa podtorza na odcinku Katowice Ligota – PODG Mąkołowiec wymusi ruch po jednym torze. Przewoźnik postanowił za część pociągów wprowadzić autobusową komunikację zastępczą. Kilka połączeń będzie kursować w skróconej relacji.

  • S-58: Czechowice-Dziedzice – Chybie – Zebrzydowice – Cieszyn

Od poniedziałku do soboty w terminie do 10 listopada (oprócz 1 grudnia) w godzinach od 7:00 do 18:00 nastąpi całkowite wstrzymanie ruchu pociągów pomiędzy Cieszynem a Zebrzydowicami. Na tym odcinku będzie kursować zastępcza komunikacja autobusowa. Wyjątek stanowią niedziele, wtedy wszystkie połączenia będą obsługiwane pociągami.

  • S-6: Katowice – Tychy – Pszczyna – Skoczów – Ustroń Zdrój – Wisła Głębce

Na tej trasie również zostanie wprowadzona zastępcza komunikacja. Jest to spowodowane trwającą przebudową mostu w Goleszowie. Autobusy będą jeździć w dwóch wariantach. Od poniedziałku do piątku będą kurować pomiędzy stacjami Wisła Głębce i Goleszów z postojami na wszystkich stacjach pośrednich. W weekendy zostaną uruchomione po dwa kursy. Pierwszy z/do stacji Wisła Uzdrowisko i zatrzyma się na wszystkich stacjach pośrednich. Drugi autobus z/do stacji Wisła Głębce nie będzie zatrzymywać się na stacjach Ustroń i Ustroń Zdrój.

Następna zmiana rozkładu 10 grudnia.