Czytasz: Jaworzno: Kolejne zatrzymania w związku z korupcją

Jaworzno: Kolejne zatrzymania w związku z korupcją

Postępowanie to prowadzone jest przez Centralne Biuro Antykorupcyjne Delegatura w Katowicach.

Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach nadzoruje śledztwo dotyczące korupcji w związku z budową bloku energetycznego 910MW w elektrowni Jaworzno III. Wartość podpisanego kontraktu na wykonanie tej inwestycji wynosi ponad 5,4 miliarda złotych. Postępowanie to prowadzone jest przez Centralne Biuro Antykorupcyjne Delegatura w Katowicach. 

Ustalenia poczynione w toku śledztwa doprowadziły do zatrzymania wczoraj (18 stycznia 2018 roku) Michała W. - Kierownika Działu Zespołu Zakupów w E003B7 z siedzibą w Raciborzu.

Po doprowadzeniu zatrzymanego do Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach prokurator ogłosił mu zarzuty. Michał W. podejrzany jest o to, że działając wspólnie i w porozumieniu z podejrzanym Marcinem Sz. żądał i przyjął od podejrzanego Stanisława R. korzyść majątkową w łącznej wysokości 150 tysięcy złotych w zamian za nadużycie udzielonych mu uprawnień. Polegało to na preferencyjnym traktowaniu jednej z rzeszowskich firm, co stanowiło czyn nieuczciwej konkurencji. 

Prokurator zarzucił Michałowi W. popełnienie przestępstwa z art. 228 par. 1 i 4 Kodeksu karnego i z art. 296a par. 1 Kodeksu karnego. 

Aktualnie trwają czynności procesowe z udziałem podejrzanego. Po ich zakończeniu prokurator Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Prokuratury Krajowej podejmie decyzje w zakresie zastosowania środków zapobiegawczych, w tym ewentualnego wystąpienia do Sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie podejrzanego.

 

Czytaj więcej