Czytasz: Kolejne potrącenie pieszego, tym razem w Knurowie

Kolejne potrącenie pieszego, tym razem w Knurowie

56-latek w szpitalu walczy o życie.

We wtorek około godz. 17:40 przy ul. Szpitalnej w Knurowie na pasach został potrącony 56-letni mężczyzna. Do zdarzenia doszło przy działkach. 41-letni kierujący samochodem marki Volkswagen Passat jechał od centrum miasta w kierunku ul. Rybnickiej. Przez przejście dla pieszych próbowało się przedostać dwóch mężczyzn. Z nieoficjalnych informacji wynika, że przebiegali oni przez drogę. Pierwszemu z nich nic się nie stało, jak mówi Marek Słomski rzeczni gliwickiej policji, mężczyzna odwrócił się i chciał nawet ostrzec drugiego przechodnia o zbliżającym się zagrożeniu, ale nie zdążył. 56-latek został potrącony.

- Siła uderzenia był dość duża, bo mężczyzna w powietrzu przeleciał kilka metrów nad ziemią – mówi Słomski. Na miejscu lekarze przez około 20 minut reanimowali potrąconego.

Mężczyzna obecnie przebywa w szpitalu, gdzie walczy o życie. Kierujący passatem był trzeźwy. Policja ustala dokładne okoliczności i przyczyny wypadku.

Przypomnijmy, że w poniedziałek wieczorem na przejściu dla pieszych w Mikołowie również doszło do potrącenia pieszych. W wyniku wypadku zginęły dwie nastolatki, 13-letnia Wiktoria i 14-letnia Lena. Ponadto do szpitala trafił 20-letni mężczyzna. Sprawca wypadku, 31-letni tyszanin, ma dziś usłyszeć zarzuty.

Czytaj więcej