Czytasz: Kolejne osoby zatruły się dopalaczami! Wśród ofiar 16-latka

Kolejne osoby zatruły się dopalaczami! Wśród ofiar 16-latka

Dwie osoby trafiły do szpitala. Ich stan wskazywał na to, że zatruły się dopalaczami.

W czwartkowy wieczór do katowickiego szpitala trafił 27-latek i 16-latka, mieszkańcy powiatu mikołowskiego. Najprawdopodobniej zażyli wcześniej dopalacze. Nie wiadomo jeszcze w jakim są stanie.

Poszkodowani mogą mieć związek z wydarzeniami, do których doszło podczas świąt. Przypomnijmy, w czasie Bożego Narodzenia, z powodu zażycia niedozwolonych substancji zmarły 3 osoby – 35-letnia kobieta oraz 22 i 23-latek. Ciało pierwszej z ofiar, 35-letniej kobiety funkcjonariusze znaleźli w pierwszy dzień świąt. 22-latek również został odnaleziony martwy. Trzecia z ofiar zgłosiła się w drugi dzień świąt do szpitala, jednak młodego mężczyzny nie udało się uratować.

Mikołów: Śmierć po dopalaczach. Są pierwsi zatrzymani

Mikołowscy policjanci zatrzymali 3 mężczyzn – mieszkańców powiatu mikołowskiego w wieku 35, 31 i 17 lat. Są oni podejrzewani o udział w obrocie dopalaczami. W trakcie zatrzymań, policjanci odnaleźli blisko 30 gramów takich substancji.

Zatrzymania mężczyzn mają związek ze śledztwem prowadzonym przez policjantów wydziału kryminalnego pod nadzorem prokuratury w sprawie śmierci 3 osób – mieszkańców powiatu mikołowskiego. 22 i 23-letni mężczyzna oraz 35-letnia kobieta zmarli w pierwszym dniu świąt. Podczas Bożego Narodzenia 22 i 23-letnia oraz 35-letnia kobieta zmarli prawdopodobnie wskutek zatrucia dopalaczami. Wstępnie ustalono, że ofiary nie znały się.

Nie wiadomo czy ofiary kupiły dopalacze u zatrzymanych. Funckjonariusze nie mają jeszcze wystarczających dowodów na to,  że to właśnie podejrzani sprzedali im śmiercionośne substancje. Trwają czynności w sprawie.