Czytasz: Kolejne dni remontów na A4
Remont na A4 między węzłami Rudno i Chrzanów rozpoczęty. Obecnie zmiany nie powodują utrudnień.

Remont na A4 Katowice - Kraków

Wczoraj wieczorem na 4-kilometrowym odcinku autostrady A4 Katowice-Kraków, między węzłami Rudno i Chrzanów, wystartował remont nawierzchni. W sumie w tym roku firma zarządzająca drogą zamierza wymienić nawierzchnię na odcinkach o łącznej długości 36 km. 

Przedstawiciele spółki Stalexport Autostrada Małopolska (SAM) jeszcze przed rozpoczęciem prac zapewniali, że remont będzie przyjazny dla kierowców - aby zminimalizować utrudnienia, inwestycję podzielono na etapy, roboty mają być prowadzone na krótkich odcinkach, a kierowcy z reguły będą mieli do dyspozycji - jak dotąd - dwa pasy ruchu w każdym kierunku.

W związku z planowanymi zmianami w organizacji ruchu:

  • 20 marca (poniedziałek) od ok. godz. 19.00 do ok godz. 7.00 dnia następnego (21 marca, wtorek) na jezdni do Krakowa wystąpią lokalne zawężenia do jednego pasa ruchu na odcinku do 500 m. Ruch będzie się odbywał z ograniczeniem prędkości do 80 km/h. Na jezdni do Katowic ruch będzie się odbywał bez utrudnień.
  • 21 marca (wtorek) od godz. 18.00 do ok godz. 7.00  dnia następnego (22 marca, środa) na jezdni do Krakowa wystąpią lokalne zawężenia do jednego pasa ruchu na odcinku do 500 m. Ruch będzie się odbywał z ograniczeniem prędkości do 80 km/h. Na jezdni do Katowic w tym czasie wystąpi lokalne zawężenie jezdni do jednego pasa ruchu na długości ok. 500 m od godzin wieczornych.
  • Następnie na jezdni w kierunku Katowic jeden pas ruchu będzie remontowany, drugi będzie przejezdny. Na jezdni do Krakowa będą dwa pasy ruchu w kierunku Krakowa i jeden pas w kierunku Katowic. Obowiązywać będzie ograniczenie prędkości do 80 km/h.

Remont nawierzchni jezdni pomiędzy Węzłem Rudno a Chrzanowem ma zakończy się ok. 27 kwietnia.

W następnym etapie rozpocznie się wymiana nawierzchni na odcinku pomiędzy węzłami Rudno i Balice na jezdni w kierunku Krakowa (od 380 km do 386).  O kolejnych remontowanych odcinkach kierowcy mają być informowani na bieżąco na stronach internetowych www.ia4.pl, www.autostrada-a4.pl oraz w portalach społecznościowych firmy.

Czytaj więcej