Czytasz: Większe i komfortowe będą nowe gondole na Szyndzielnię

Większe i komfortowe będą nowe gondole na Szyndzielnię

Większe i bardziej komfortowe będą nowe gondole na Szyndzielni

Wiemy już, jak będzie wyglądać nowa kolej gondolowa na Szyndzielnię. Austriacka firma Doppelmayr na początku października rozpoczęła modernizację kolei i jak zapowiada Marek Hetnał, wiceprezes Zarządu ZIAD Bielsko-Biała S.A., jeżeli dopisze pogoda, kolej zacznie znów jeździć na przełomie stycznia i lutego 2017 r.

- Modernizacja kolejki obejmuje m.in. wymianę napędu, hamulców, liny, elektroniki, wagoników oraz przebudowę peronów pod kątem zwiększenia komfortu wsiadania osób niepełnosprawnych – wymienia Hetnał.

W Bielsku-Białej w hotelu Dębowiec zaprezentowano dziś nową gondolę. Jej producentem jest szwajcarska firma CWA Construction, to światowy lider w projektowaniu i produkcji kabin oraz pojazdów dla kolei linowych, ale też diabelskich młynów. W ciągu 75 lat swojej działalności CWA wyprodukowała ponad 60 tys. kabin i pojazdów dla ponad 60 krajów na całym świecie.

Nowe gondole zaprojektowane specjalnie dla kolei linowej Szyndzielnia charakteryzują się nowoczesną konstrukcją zapewniającą bezpieczeństwo i trwałość. Producent zadbał także o duże okna, dzięki którym pasażerowie będą mogli podziwiać piękną panoramę Beskidów.

Nowe gondole kolejki na Szyndzielnię są też wyraźnie wyższe, bardziej przestronne i jaśniejsze od tych dotychczasowych. Ponadto charakteryzują się tym, że podłoga kabiny licowana jest z poziomem peronu, co umożliwia wygodny wjazd wózkami dla dzieci i osób niepełnosprawnych.

Czytaj więcej