Czytasz: Koleje Śląskie: Pociągi pojadą inaczej, część nie pojedzie w ogóle

Koleje Śląskie: Pociągi pojadą inaczej, część nie pojedzie w ogóle

Wszystko przez prace na Centralnej Magistrali Kolejowej. Zmiany także na trasach z Katowic do Tychów i z Katowic do Zwardonia. Utrudniena także dla mieszkańców Wodzisławia Śląskiego.

- Zmiany dotyczące odjazdów z Katowic nie są duże - uspokajają w Kolejach Śląskich. - Od 10 lipca nieznacznie zmienią się godziny kursowania czterech naszych pociągów – precyzuje przewoźnik. Wyjaśnia, że chodzi o połączenia z Katowic do Zwardonia (nowe godziny odjazdu to 18:53 i 19:37) oraz z Katowic do stacji Tychy Lodowisko (odjazdy o 18:48 i 19:32).

Koleje Śląskie muszą dopasować się do innych

Skąd takie zmiany? Spółka tłumaczy, że korektę w rozkładzie jazdy zrobili inny przewoźnicy. - Musieliśmy się dopasować – mówi biuro prasowe Kolei Śląskich. Co ważne, dzięki wprowadzonym zmianom skróci się postój pociągów KŚ na stacji Pszczyna. Zaktualizowany rozkład jazdy można znaleźć na naszej stronie internetowej Kolei Śląskich w zakładce Rozkład Jazdy – Liniowy Rozkład Jazdy.

Wodzisławianie trochę pocierpią

Większe zmiany w zmiany w kursowaniu pociągów zaplanowano tna trasie Wodzisław Śląski-Warszawa. Podyktowane są pracami na liniach Centralnej Magistrali Kolejowej. Intensywne prace remontowe prowadzą tu PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Dzięki nim pociągi jeździć mają szybciej, co przełoży się na komfort pasażerów. Zanim odczujemy jednak zmiany po remoncie magistrali, pasażerowie trochę pocierpią. Trzy pociągi zostaną bowiem zawieszone na kilka dni. I tak; EIC (wyjazd z Wodzisławia Śląskiego o 6:25) kursować zacznie dopiero od 12 sierpnia. IC (wyjazd z Wodzisławia Śląskiego o 10:34) - kursuje bez zmian, ale przejazd trasą wydłuża się o ok. 30 min. Zaś IC (wyjazd z Wodzisławia Śląskiego o 18:35) kursować zacznie dopiero od 14 sierpnia.

Czytaj więcej