Czytasz: Kolej na Skrzyczne już po remoncie

Kolej na Skrzyczne już po remoncie

Zobaczcie nową kolejkę na Skrzyczne. Ma być szybciej, bezpieczniej i bardziej komfortowo. Wszystko z myślą o kolejnym sezonie narciarskim w Szczyrku.

Kolejka na Skrzyczne po remoncie

Zakończyła się przebudowa dolnego odcinka kolei linowej Centralnego Ośrodka Sportu – Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Szczyrku.

Tak wygląda kolej na Skrzyczne po remoncie:

Od jutra wyjazd koleją ze Szczyrku, przez halę Jaworzyna aż po szczyt Skrzycznego, będzie odbywać się już na całej długości nowoczesnymi i wygodnymi kanapami.

Kolej na Skrzyczne - wielkie otwarcie 9 września

- W sobotę  pierwsi turyści będą mogli przekonać się o komforcie, jaki zapewnia przejazd gruntownie zmodernizowanym odcinkiem kolei na Skrzyczne – zapowiada Marcin Nikiel z COS-OPO w Szczyrku.

Wysłużony przez lata wyciąg krzesełkowy zastąpiły tu czteroosobowe, nowoczesne kanapy, identyczne jak te, które od grudnia 2013 r., wywożą korzystających z kolei na odcinku z Jaworzyny na Skrzyczne.

- Po modernizacji zwiększy się dwukrotnie przepustowość na odcinku nieco ponad 1,5 kilometra z dolnej stacji w Szczyrku na halę Jaworzyna, osiągając zdolność przewozową 2400 osób na godzinę – opowiada Nikiel.

Pojedziemy na włoskich kanapach 

Warto przypomnieć, że pierwsze prace ziemne i fundamentowe podpór pośrednich rozpoczęły się w ubiegłym roku, ale nie zakłóciły one funkcjonowania kolei na górnym odcinku podczas minionego sezonu narciarskiego. Wiosną ruszyła natomiast zasadnicza część inwestycji.

Zdemontowana została dotychczasowa kolej, w jej miejsce zainstalowano kanapy włoskiej firmy Leitner. Zgodnie z wyznaczonym harmonogramem w minionym miesiącu prace dobiegły tu końca.

– Doprowadziliśmy do końca bardzo ważną i wyczekiwaną inwestycję, która zbliża naszą bazę narciarską do najwyższych standardów – mówi Grzegorz Kotowicz, dyrektor Centralnego Ośrodka Sportu – Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Szczyrku.

– Podkreślić należy, że realizacja tej inwestycji nie byłaby możliwa bez finansowania i przychylności Ministra Sportu i Turystyki, dostrzegającego potrzebę wspierania rozwoju sportu alpejskiego i tego rodzaju turystyki – dodaje Kotowicz.

Zmodernizowana kolejka w sobotę i niedzielę otwarta będzie w godz. od 9 do 18.

Czytaj więcej