Czytasz: Kolędy i pastorałki w wykonaniu gwiazd

Kolędy i pastorałki w wykonaniu gwiazd

Przed nami koncerty świąteczne i noworoczne. Posłuchamy kolęd i pastorałek, ale nie tylko, w wykonaniu wybitnych postaci ze świata muzyki. Gdzie się wybrać?

Ania Rusowicz

Bigbitowe Pastorałki Ani Rusowicz to koncert utrzymany w klimacie lat 60. i 70. Pochodząca z albumu „RetroNarodzenie" piosenka „Trudne życzenia" była jedną z najważniejszych i najpiękniejszych polskich piosenek 2016 roku. Na Liście Przebojów Trójki spędziła rekordową ilość 28 tygodni, z czego 16 tygodni w pierwszej dziesiątce. Wśród gości specjalnych pojawią się Anna Brachaczek, Stanisław Karpiel-Bułecka i Szymon Chyc.

Kiedy i gdzie? 7 stycznia 2018 o godz. 18 w sosnowieckiej sali widowiskowo-koncertowej Muza. Bilety w cenie 30 i 40 zł.

Aktorzy Teatru Śląskiego

Tradycją stały się już przedświąteczne spotkania, podczas których nasi aktorzy wraz z widzami kolędują i składają sobie życzenia. Artyści na ten szczególny dzień nie tylko przygotowują bożonarodzeniową poezję i śpiewają kolędy, ale jak zawsze prowadzą zbiórkę na Dom Dziecka. Inicjatorką spotkań kolędowych jest Bogumiła Murzyńska.

Spotkanie odbędzie się w tym roku po raz 26. Kiedy i godzie? 17 grudnia o godz. 12 w Teatrze Śląskim w Katowicach. Wstęp wolny.

Koncert Noworoczny W ZABRZU

Koncert noworoczny zainauguruje rok 2018 w zabrzańskim Domu Muzyki i Tańca. Wieczór spędzimy z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Zabrzańskiej pod dyrekcją Sławomira Chrzanowskiego. Z orkiestrą wystąpią soliści – Karina Skrzeszewska, Ewelina Szybilska, Łukasz Gaj i Adam Szerszeń oraz tancerze – Milena Burchardt, Kamila Borowska, Zofia Czechlewska, Sławomir Greś i Adam Czechlewski. Ttematem koncertu będą najpiękniejsze duety operetkowe. Zapowiada się bardzo przyjemny wieczór. Kiedy i gdzie? 1 stycznia o godz. 17 w zabrzańskim Domu Muzyki i Tańca. Bilety w cenie  80, 95, 115 oraz 135 złotych.

Koncert karnawałowy W NOSPRZE

Muzycy Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach, a także Andrzej Lampert i Ewa Majcherczyk wykonają Koncert karnawałowy dla miasta Katowice. W programie utwory Johanna Straussa, Leonard Bernstein z musicalu West Side Story czy Imre Kálmán z Księżniczki Czardasza. Kiedy i gdzie? 13 stycznia 2018 roku w katowickim NOSPRze. Bezpłatne wejściówki na koncert dostępne w kasie od 3 stycznia.

Betlejem w Spodku

Widowisko na najwyższym światowym poziomie. Usłyszymy utwory tak wyjątkowe, jak m. in., starą hebrajską pieśń szabatową, starogrecką kolędę z Kapadocji, czy też kolędę węgierską i czeską. Na scenie pojawią się wielkie gwiazdy polskiej estrady. m. in., Natalia Kukulska, Kasia Moś, Igor Herbut, Mietek Szcześniak, Daria Zawiałow, Beata Bednarz, Mate.O, Agnieszka Musiał, Adam Krylik czy Dana Vinnycka także w zaskakujących duetach. Wokalistom będzie towarzyszyć AUKSO - jedna z najlepszych orkiestr kameralnych w Europie oraz specjalnie na Betlejem w Polsce zostanie stworzony międzynarodowy zespół muzyczny.

Dochód z trasy koncertowej zostanie przeznaczony na dokarmianie osób niedożywionych.

Kiedy i gdzie? 29 grudnia o godz. 19 w katowickim Spodku. Bilety kosztują od 40 zł.

Czytaj więcej