Czytasz: Kolczatka przed Burger Kingiem usunięta

Kolczatka przed Burger Kingiem usunięta

Uciążliwa dla kierowców kolczatka na wjeździe na parking restauracji przy DTŚ w Rudzie Śląskiej została zdemontowana.

Zgodę na jej usunięcie wydał Urząd Miasta po interwencji przedstawicieli Burger King.


Kolczatka znajdowała się na jednokierunkowym wjeździe na parking restauracji Burger King od strony ul. Klary. Zamontowana została na zlecenie Urzędu Miasta w Rudzie Śląskiej, aby kierowcy nie skracali sobie drogi, zjeżdżając z Drogowej Trasy Średnicowej pod prąd na boczną drogę wewnętrzną.

 
Pomimo, że była to tzw. kolczatka jednostronna, czyli uniemożliwiająca jedynie łamanie zakazu wjazdu w drogę jednokierunkową, okazała się kłopotliwa również dla kierowców jeżdżących zgodnie z przepisami. Nie wszyscy mieli świadomość, jak działa tego typu - dość rzadko spotykana - przeszkoda i że jadąc od strony ul. Klary, można ją bezpiecznie pokonać.


- Otrzymaliśmy sporo sygnałów od naszych gości oraz okolicznych mieszkańców, którzy skarżyli się na to rozwiązanie. Oczywiście mamy świadomość, że kolczatka została zamontowana ze względów bezpieczeństwa. Wierzymy jednak, że kierowcy potrafią zachować zdrowy rozsądek i sam znak zakazu wjazdu wystarczy do tego, aby nie łamali przepisów - komentuje Iwona Banik, District Manager Burger King Polska S.A.

- Cała procedura była dość skomplikowana i wymagała czasu, ale ostatecznie Komisja ds. Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego pozytywnie zaopiniowała nasz wniosek, a Wydział Dróg i Mostów Urzędu Miasta w Rudzie Śląskiej wydał pozwolenie na likwidację kolczatki – dodaje Banik.

Czytaj więcej