Czytasz: Kolarze dziś na Śląsku. Startuje drugi etap Tour de Pologne 2017

Kolarze dziś na Śląsku. Startuje drugi etap Tour de Pologne 2017

Jedyny typowo sprinterski etap tegorocznego Tour de Pologne rozpocznie się dziś w Tarnowskich Górach. Stamtąd kolarze ruszą w stronę stolicy Górnego Śląska. Co czeka kierowców i gdzie kibicować?

Kolarze Tour de Pologne o 13:25 rozpoczną dziś drugi etap wyścigu. Po drodze czeka ich walka na trzech lotnych premiach w Piekarach Śląskich, Chorzowie i Siemianowicach Śląskich, a także premii specjalnej w Bytomiu. Zanim dojdzie do jednego z najszybszych finiszów na świecie peleton przejedzie ulicami Katowic. Trasa trzech rund o długości 17,5 kilometra wiedzie przez najbardziej zielony zakątek miasta, w okolicach Doliny Trzech Stawów. Na Alei Wojciecha Korfantego i ulicy Henryka Mikołaja Góreckiego usytuowane zostały dwie górskie premie. Sprint w okolicach „Spodka” to moment, który przyprawi o mocniejsze bicie serca nie jednego kibica.

 

Tour de Pologne 2017: jak biegnie katowicka trasa?

W Katowicach kolarze pojawią się około godz. 15.22. Zrobią tu trzy rundy o długości 17,5 kilometra. Finisz przy Spodku planowany jest koło godz. 16.40.

Jak wygląda trasa katowickiej pętli? Peleton przejedzie od Spodka przez aleję Korfantego, ulicę Moniuszki, Uniwersytecką, aleję Roździeńskiego, Strefę Kultury, dalej przez Dudy-Gracza, Graniczną, Pułaskiego i Dolinę Trzech Stawów (tu pojadą po rolkostradzie). Z Doliny skierują się w stronę ulicy Francuskiej, a następnie wjadą na Ceglaną, Meteorologów, Zgrzebnioka i dalej ulicą Kościuszki dojadą do centrum. Tu peleton przejedzie przez ul. Poniatowskiego, następnie Mikołowską, Matejki, Sokolską i Skargi, z której kolarze wjadą na al. Korfantego. Na pętli Słonecznej zawrócą w kierunku Spodka, gdzie czeka na nich linia mety.

ZOBACZ ANIMACJE PRZEJAZDU : 

 

Faworytem niedzielnego etapu będzie mistrz świata Peter Sagan. Słowak wygrał w sobotę 1. etap w Krakowie.

Tour de Pologne 2017: utrudnienia w ruchu

Tegoroczny śląski odcinek słynnego wyścigu odbije się na ruchu drogowym mniej niż poprzednie edycje Tour de Pologne. - Etap drugi odbywa się w niedzielę, w dzień wolny od pracy, a to wiele ułatwia – zaznaczał już kilka dni temu prezydent Katowic Marcin Krupa.

 

Bez utrudnień się jednak nie obędzie. Na kierowców czekają tymczasowe zmiany w organizacji ruchu. w tym ograniczenia możliwości parkowania pojazdów w związku z wyścigiem.

Gdzie nie wolno parkować? Nowe oznakowanie pojawiło się przy następujących ulicach: Korfantego, Moniuszki, Olimpijskiej, Góreckiego, Dudy Gracza, Granicznej, Pułaskiego, Trzech Stawów, Francuskiej, Ceglanej, Meteorologów, Zgrzebnioka, Kościuszki, Poniatowskiego, Mikołowskiej, Matejki, Sokolskiej, Skargi, Uniwersyteckiej, Dobrowolskiego, Szkolnej, Bankowej, Warszawskiej oraz przy placu Wolności. W niedzielę zmianie ulegną również rozkłady jazdy niektórych linii komunikacji miejskiej. W dniu wyścigu Tour de Pologne 2017 w Katowicach, czyli w niedzielę, 30 lipca zamknięte zostaną ulice, którymi przejadą kolarze.

Organizatorzy uruchomili też specjalną infolinię dla mieszkańców: tel. 32 778 89 60. Poinformują nas tu o wszelkich utrudnieniach.

W związku z wyścigiem czasowo zawieszony zostanie również ruch tramwajów (na alei Korfantego i rondzie) w centrum Katowicach, a autobusy wjeżdżające do centrum będą kierowane objazdami. Nowe trasy zobaczyć można na stronie KZK GOP.

Tour de Pologne 2017: strefa kibica

Tour de Pologne to nie tylko pasjonujący wyścig najlepszych kolarzy świata. To również wiele atrakcji przygotowanych z myślą o kibicach. - Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy do Parku Leśnego - zaprasza katowickie biuro prasowe.

 

Wzdłuż ulicy Trzech Stawów funkcjonować będzie specjalna strefa aktywności. Będziemy mogli poćwiczyć uderzenia rakietą tenisową czy wziąć udział w konkursach rowerowych – zaprasza katowickie biuro prasowe. Pierwsze atrakcje ruszą tu już po godz. 13. Wszystko zakończy się o godz. 17.

Wśród atrakcji znajdzie się m.in. Redbox, czyli ćwiczenia sprawnościowe, tory przeszkód, strzały na bramkę, konkursy z piłki nożnej dla dzieci. Dodatkowo mini treningi dla dzieci. W strefie Iconfitness odbywać się będą zabawy sportowe i choreograficzne, w tym mini aerobik dla dzieci. Można liczyć też na bezpłatne porady trenera personalnego dla dorosłych. Z kolei w Millenium Bażantowo, na rozłożonym korcie tenisowym będą się odbywać ćwiczenia tenisowe dla dzieci. W Bikershopie zdobyć można pamiątkowy gadżet z wyścigu. Rozdawane będą tu m.in. opaski i bidony.

Czytaj więcej