Czytasz: Koci zaułek w Katowicach znowu otwarty. Zobacz jak wygląda

Koci zaułek w Katowicach znowu otwarty. Zobacz jak wygląda

Kocia kawiarnia w Katowicach zaprasza wszystkich miłośników kotów do wspólnego spędzania czasu w towarzystwie futrzastych przyjaciół.

Od dzisiaj wszyscy miłośnicy kotów mogą napić się kawy w towarzystwie futrzanych czworonogów.  Kocia Kawiarnia znajduje się w centrum Katowic, dokładnie 5 minut od Rynku przy ul. Damrota 6. Koci Zaułek to kawiarnia połączona z bistrem, która będzie edukować, pomagać oraz chronić kociaki.

- Jest to kawiarnia przede wszystkim dla miłośników kotów. W tym miejscu goście będą mogli pobawić się z kociakami, wsłuchać się w mruczenie i poznać ich nawyki — mówi właścicielka kawiarni.

Mieszkańcy kociej kawiarni

Lokal składa się z dwóch pięter - 1 i 0. Koty mają swój własny tzw. azyj, do którego goście nie będą mieli wstępu. W drugim pokoju umieszczone zostaną zabawki, drapaki i półki do wspinania. Właśnie tam klienci mogą pobawić  się z czworonogami i napić się kawy. W "Kocim Zaułku" zamieszka tym razem 10 kotów. 

- Na tą chwile mamy 8 kotów. Trzy z nich to są starzy rezydenci, a pozostali to nowi mieszkańcy.  Już niedługo do nich dołączą jeszcze dwa młode kotki — mówi właścicielka. 

Małymi lokatorami zajmą się kocie opiekunowie. Oprócz kawy zamówimy różne przekąski i desery. Właścicielka zapowiada, że już niedługo w menu znajdą się też posiłki dla wegan i wegetarian. 

Reaktywacja "Kociego Zaułku" 

Koci Zaułek w Katowicach przy ul. Damrota działał niespełna rok. Zarządca budynku nie  chciał przedłużyć umowy najmu. Pomysłodawczynia projektu dostała kilka dni, by się wyprowadzić z  lokalu. 

- Kocia kawiarnia była zamknięta w maju zeszłego roku. W tym momencie startujemy od nowa, z nową siłą. Tym razem nie będę  zarządzać sama, lecz z pomocą nowej dziewczyny, która zaraziła się pomysłem, by reaktywować koci zaułek — komentuje. 

Zobacz jak teraz wygląda Kocia Kawiarnia. 

Czytaj więcej