Czytasz: Koci raj w centrum Katowic?
Jest ich kilka w całej Polsce, ale w Katowicach powstanie pierwsza w woj. śląskim. A wszystko za sprawą wizyty w Maroko.

„Koci zaułek” to pomysł pani Małgorzaty, właścicielki dwóch kotów. Chce stworzyć przestrzeń dla miłośników futrzanych czworonogów. Edukować, pomagać oraz chronić kociaki.

- W zeszłym roku byłam w Maroko. Mieszkałam w hotelu, którego koty były częścią. One był wszędzie. Jadły, spały i opalały się z gośćmi. Strasznie mi się to spodobało. Potem przyszedł czas na londyńską i krakowską kocią kawiarnię. W końcu stwierdziłam, że muszę stworzyć, takie miejsce na Śląsku.

Gdzie i kiedy Koci zaułek?

Kocia kawiarnia powstanie w centrum Katowic, a dokładnie 5 minut od Rynku. Lokal, o którym wspomina pani Małgosia to dwupiętrowa przestrzeń. Pierwszy poziom stworzony zostanie z myślą o kotach – to będzie ich świat.

- W tym miejscu goście będą mogli pobawić się z kociakami, wsłuchać się w mruczenie i poznać ich nawyki. Ze względu na przepisy, drugie piętro będzie miejscem tylko dla ludzi, tutaj napijemy się kawy i odpoczniemy – dodaje pomysłodawczyni.

Nowa kawiarnia na mapie Katowic pojawi się pod koniec kwietnia.

Koci Zaułek

Jak zapewnia właścicielka jeszcze w tym tygodniu ruszy remont. Ze względu na wydatki planowana jest zbiórka pieniędzy na portalu crowdfundingowym.

Mieszkańcy Kociej Kawiarni

Pierwsze piętro będzie kocim rajem. Zamieszkają tu kotki z katowickiego schroniska. Fundacja Przystanek Schronisko działająca przy miejskim przytulisku pomoże pani Małgorzacie wybrać koty, które najlepiej będą czuły się w kawiarni. W lokalu zamieszka od 7 do 9 kotów. Jedno jest pewne „Koci zaułek” będzie ich nowym domem i nie zabraknie im tu miłości ani miski z jedzeniem.

Koty, kawa i spotkania

W kawiarni organizowane będą różne wydarzenia – wszystko z myślą o mruczących futrzakach. Właścicielka już teraz zaplanowała zaprosić behawiorystę, weterynarza i  miłośników mruczków. „Koci zaułek” będzie domem dla porzuconych kotów. Pani Małgosia chce również organizować akcje charytatywne, dzięki którym być może uda się połączyć gościa z kotem, co dla czworonoga oznaczać będzie adopcję. 

To nie będzie zwykła kawiarnia. Pani Małgorzata chce, żeby „Koci zaułek” był miejscem tworzonym przez pasjonatów dla miłośników zwierząt. Każdy na bieżąco może śledzić postępy w pracach nad Zaułkiem. Wystarczy odwiedzić fanpage kawiarni.

 

Kocich miłośniku jednak ostrzegamy. Kocia kawiarnia to miejsce, gdzie można przyjść, pobawić się z kotami, wypić dobrą kawę i mile spędzić czas. Jednak nie można tu przyprowadzać swoich czworonogów. 

Czytaj więcej