Czytasz: "Kochać znaczy pomagać". Uczniowie zbierają pieniądze na rehabilitację Michała Włodarskiego

"Kochać znaczy pomagać". Uczniowie zbierają pieniądze na rehabilitację Michała Włodarskiego

Uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Mikołaja Kopernika w Katowicach po raz 17. organizują Koncert Charytatywny.

Uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Mikołaja Kopernika w Katowicach po raz 17. organizują Koncert Charytatywny pod hasłem - "Kochać znaczy pomagać". 

Koncert odbędzie się w piątek, 11 stycznia, w Pałacu Młodzieży przy ul. Mikołowskiej 26. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 17.

W tym roku wszystkie zebrane pieniądze będą przekazane na  rehabilitację absolwenta "Kopernika" Michała Włodarskiego, który zatruł się tlenkiem węgla. Michał Włodarski przed wypadkiem robił doktorat na Politechnice Śląskiej  i pracował w Polskiej Akademii Nauk w Zabrzu. Do wypadku doszło w wyniku awarii piecyka gazowego w styczniu 2017 roku.  

Program koncertu

 - W programie tegorocznego koncertu znajdują się występy wokalno-instrumentalne, wokalne oraz taneczne. Dla odwiedzających ciekawostką będzie występ nauczycieli oraz musical "Wehikuł Czasu" - zapowiada Martyna Bernakowska, organizator wydarzenia. 

Podczas koncertu będzie można nie tylko zobaczyć występy artystyczne, ale również kupić rękodzieło wykonane przez uczniów.

- Na loterii fantowej będzie można kupić losy za cenę kilku, kilkudziesięciu złotych. Wygrane to między innymi książki, płyty z podpisami, zestawy kosmetyków i wiele różnych, ciekawych przedmiotów podarowanych przez naszych sponsorów - mówi Martyna Bernakowska. I dodaje: - Na aukcji będzie można wylicytować przedmioty od znanych sportowców, polityków (na przykład obraz Pałacu Prezydenckiego ofiarowany przez Andrzeja Dudę), dzieła znanych projektantów i wiele innych rzeczy, takich jak kamień z K2 czy zestawy biżuterii.

Podczas zeszłorocznego koncertu i loterii uczniom udało się zebrać  aż 22 tys. zł. Pieniądze również zotały przekazane na rehabilitację Michała Włodarskiego. 

Każdy może pomóc

Biletów na koncert już nie ma, ale nic straconego! Każdy może przyjść do Pałacu Młodzieży i w przerwach pomiędzy występami wylicytować którąś z podarowanych na aukcję rzeczy.

- Zainteresowanie wydarzeniem jest ogromne. Cała sala wyprzedała się w ciągu kilku godzin. Jeśli jednak ktoś wciąż chciałby nas wesprzeć, prosimy o wpłaty na nasze subkonto - informuje organizator wydarzenia.

Konto:
Alior Bank SA Oddział Katowice
39 2490 0005 0000 4600 5589 3258 (z dopiskiem "Koncert Charytatywny"). 

fot. Facebook

Czytaj więcej