Czytasz: Kobiety znów wychodzą na ulicę! Zobacz ich postulaty

Kobiety znów wychodzą na ulicę! Zobacz ich postulaty

,,Prawa kobiet są tożsame z prawami człowieka. Nie pozwolę, aby inni decydowali za mnie w najważniejszych kwestiach."

To kolejny raz, kiedy Ślązaczki wychodzą na ulice, aby domagać się swoich praw. Chcą przypomnieć wszystkim, jak są ważne. Tym razem domagać się będą:

1. GODNYCH ZAROBKÓW
2. BY KAŻDA KOBIETA MIAŁA WOLNY WYBÓR
3. WALKI Z PRZEMOCĄ WOBEC KOBIET
4. PAŃSTWA WOLNEGO ŚWIATOPOGLĄDOWO
5. ZAGWARANTOWANIA PRAW LGBT

Prawa kobiet są tożsame z prawami człowieka. Nie pozwolę, aby inni decydowali za mnie w najważniejszych kwestiach. Jeśli nie będziemy walczyć o swoje prawa, to nikt za nas tego nie zrobi. Chcemy, aby nasz kraj był przyjazny dla każdego obywatela. Wolność światopoglądowa, rozdział kościoła od państwa, możliwość decydowania o własnym ciele – to podstawowe prawa, które powinny być zapewnione. To od nas zależy zmiana dzisiejszej Polski – mówi Alicja Dobija, z Ostrej Zieleni.

Kobiety wyjdą na ulicę w niedzielę 29 października o 15. Rozpoczną marsz na katowickim rynku, pod Teatrem Śląskim, po czym przejdą pod Pomnik Powstańców Śląskich. Tam odbędą się przemówienia, zapłoną świece i zimne ognie. Wydarzenie jest organizowane we współpracy z wieloma organizacjami politycznymi i społecznymi. Przed marszem o godznie 14:30 odbędzie się konferencja prasowa. 

W przyszłym roku przypada stulecie wywalczenia praw wyborczych przez Polki. Przeglądałam archiwalne doniesienia medialne i porównałam je z głosami padającymi współcześnie – niestety, niewiele się zmieniło, dalej musimy codziennie upominać się o poszanowanie naszych praw i elementarny szacunek. Zeszłoroczne protesty i zasięg akcji typu #metoo pokazują, że Polki mają dość instrumentalnego traktowania i są gotowe solidarnie sięgnąć po prawa, które w Europie są standardem praw człowieka – powiedziała Arnika Kluska, Partia Razem.

 

 ZOBACZ ZDJĘCIA Z CZARNEGO PROTESTU:

  

Czytaj więcej